Dekadentní umění potřebuje dekadentní hudbu
K výstavě Decadence now! Za hranicí krajnosti náleží i doprovodný program. Dne 19. 11. 2010 představí svou tvorbu představí uskupení Agon Orchestra a DekadentFabrik a to v Sukově síni Rudolfina.
EARCH.CZ , 11. 11. 2010
Název:
Koncert Agon Orchestra a DekadentFabrik
Kdy: 19. 11. 2010; 19:30
Kde: Sukova síň Rudolfina, Alšovo nábř. 12, Praha 1
Pořádá: Arbor vitae societas ve spolupráci s Galerií Rudolfinum
Více informací: www.decadencenow.cz
U příležitosti výstavy Decadence Now ! Za hranicí krajnosti složili Petr Kofroň a Ivan Acher hudbu, která bude živě zahrána jako doprovod k černobílým pornofilmům ze sbírky Jana Daňhela. Jde o 8 mm amatérské filmy ze 60. let, které budou promítány na pozadí orchestru. Hudba bude záměrně detailně hudebně prokomponována, až vznesená, jako kontrast k béčkovým amatérským filmům.
Kurátor Otto M. Urban je duchovním otcem a hráčem hudební skupiny DekadentFabrik, jejíž sestavu doplňují významní čeští hudebníci - Mikoláš Chadima (Mch Band) a Ivan Bierhanzl ( Agon Orchestra, DG 307). Autorem podkladů skladeb je David Cajthaml (punková kapela "Energie G" 1979-82). Kapela existuje na základě společného cítění současné hudby, nezkouší a schází se pouze u příležitosti koncertů. Hra DekadentFabrik navazuje na jazzové "jízdy" klubových nocí kdesi na periferiích velkých měst. Koncerty doprovázejí dekadentně laděné videoprojekce.
Vstupenky za 260,- Kč jsou k dostání v pokladně Galerie Rudolfinum a síti Ticketpro.
Chcete vědět, co se bude hrát? Ukázka ke stažení ZDE!
Decadence Now! Za hranicí krajnosti
Název:
Decadence now! Za hranicí krajnosti
Kdy: 30. 9. 2010 - 2. 1. 2011
Kde: Galerie Rudolfinum, Alšovo nábreží 12, 110 01 Praha 1 Uměleckoprůmyslové museum v Praze (hlavní budova), ulice 17. listopadu 2, Praha 1
Pořádá: Galerie Rudolfinum
Více informací: www.galerierudolfinum.cz
kurátor: Otto M. Urban
Jde o mezinárodní projekt, který mapuje a zásadním způsobem shrnuje pojem dekadence v současném výtvarném umění. Dekadence je téma, které je v současné kultuře aktuální, či lépe opět aktuální. Pocit zmaru a krize naší civilizace podněcuje zvýšený zájem o temnou stránku lidského nitra i samotného světa. Výstava představuje současné umělce a jejich díla z oblasti malby, plastiky, fotografie i videa. Výstava není dělena chronologicky, ale tematicky do pěti oddílů, jež na sebe plynule a logicky navazují a vytvářejí tak pomyslný uzavírající se kruh. Krajnost sebe: Bolest, Krajnost těla: Sex, Krajnost krásy: Pop, Krajnost mysli: Šílenství, Krajnost života: Smrt. Kapitola Pop je rozšířena o samostatnou instalaci „Pokoj č. 13“ v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze.
Výstavu doprovázejí filmová a divadelní představení, koncerty, přednášky, literární večery, diskuse, publikace.