Události /

6 týdnů baroka

Na Konstantinolázeňsko a Stříbrsko dorazí festival 6 TÝDNŮ BAROKA.

EARCH.CZ , 30. 7. 2014

Program:

čtvrtek 31. 7. 2014

Průčelí zámku v Cebivi rozzáří svíčky a barokní ohňostroj Poslední červencový den, čtvrtek 31. 7. 2014, do oblasti Konstantinolázeňska a Stříbrska přichází letní festival barokních památek, krajiny a kultury 6 TÝDNŮ BAROKA. Kolotoč akcí začíná odpoledním výletem za zrestaurovanými barokními sochami s restaurátorkou Martinou Niubo. Sraz účastníků je v 15:30 na vlakovém nádraží v Cebivi.

Od 18 hodin propukne na malebné cebivské návsi, která bude pro tento účel uzavřena pro dopravu, barokní slavnost s neotřelým programem. Dobovou atmosféru pomůže vytvořit smyčcové trio Naladěno, módní přehlídka kostýmů v podání členek místního Dámského klubu. Zašlou slávu barokních panských sídel připomene výstava Odemčené zámky a nebude chybět ani projekce fotografií z interiéru cebivského zámku v Autobuse 2015. Zde se budou moci návštěvníci vydat na pomyslnou krátkou projížďku po největších turistických zajímavostech v kraji.

Ve 20 hodin Studio dell’arte spustí svou loutkohru Johanes Doktor Faust o věčném souboji dobra a zla na motivy Goethova slavného románu. S večerem přijde na řadu slavnostní otevření návsi a průčelí zámku, kterou mocně završí romantický barokní ohňostroj z dílny Teatrum pyrotechnicum.pátek 1. 8. 2014

V Santiniho kapli v Ostrově u Stříbra zazní opět barokní hudba

Kaple sv. Václava a Vojtěcha v Ostrově u Stříbra v pátek 1. 8. 2014 ožije barokní hudbou. Několik krátkých hudebních vstupů se začátkem v 16:30, 17:00 a 17:30 bude připraveno nejen pro návštěvníky pátečního představení „Barokní tělo odhaleno“ tanečnice Andrey Miltnerové v kladrubském klášteře, které se koná v rámci letního festivalu 6 TÝDNŮ BAROKA, ale i pro občany Kostelce, pod který vesnička Ostrov spadá. Kostelec pravděpodobně následující den získá titul Vesnice roku Plzeňského kraje.

V pátek od 19 hodin se také na zámku v nedalekém Svojšíně představí netradiční loutková interpretace Mozartovy Kouzelné flétny. Barokní operu pro děti i dospělé v podání herce Petra Vacka, loutkáře Milana Hugo Formana a mladé sopranistky Adély Škopkové spatří diváci v předvečer Zahradních slavností.

sobota 2. 8. 2014

Zámek ve Svojšíně bude hostit zahradní slavnosti

Již potřetí budou moci návštěvníci Svojšína obdivovat bohaté květinové instalace v zahradách místního zámku. V sobotu 2. 8. 2014 zde propuknou Zahradní slavnosti! Vloni přivítaly přes dva tisíce návštěvníků.

V prostorách letohrádku začne v 10 hodin beseda Poustevníci a poustevny na Tachovsku. Ve stejný čas se také otevřou brány zahrad, do kterých návštěvníky přivítá smyčcové trio Naladěno. Na zámeckém dvoře bude připraven řemeslný jarmark, v parku pak hry a výtvarné dílny pro děti. Program zpestří dobová taneční vystoupení skupin En Garde, Dobrodinská Ballet a Mericia & Korbel.

V samotném areálu zámku bude možné navštívit výstavu Poustevníci a poustevny v Plzeňském kraji, ochutnat barokní panskou kuchyni, projít labyrintem vůní, hříchů a ctností a zámeckou obrazárnou s galerií předků.

Hlavní program začne ve 13 hodin vystoupením country skupiny M.H.S. Šikovné hospodyňky zvou pořadatelé do soutěže o nejchutnější marmeládu – přihlašování vzorků je až do 15 hodin. V 18 hodin rozproudí tanec stylová skupina BRA AGAS a ve 20 hodin si pak přijdou na své příznivci folku – vystoupí Pavel Lohonka Žalman. Celý den budou v zahradě probíhat také prezentace zahradnictví, zahrádkářů a pěstitelů.

neděle 3. 8. 2014

Na Vidžíně dostanete o víkendu porci kultury i domácích dobrot - pro opravdový zážitek musíte ale přijít na boso!

Neděle 3. 8. 2014 bude v mnoha rodinách s dětmi i u pěších turistů patřit výletu na Vidžín nedaleko barokního městečka Úterý. Koná se zde piknik s kulturním i relaxačním programem.

Ve 14 hodin vyrazí z náměstí v Úterý pěší turisté, kteří půjdou po tzv. Cestě smíření, jejíž návrh vzešel ze studie zpracované pro společnost Plzeň 2015. Trasa vede po méně využívaných lesních a polních cestách, jejichž význam v krajině by chtěli připomenout iniciátoři projektu. Ti zvou účastníky výletu, aby přišli „na boso“. Část stezky by totiž do budoucna měla být určena právě pro bosé turisty.

Již od 15 hodin bude na louce za Vidžínem připraven kulturní a odpočinkový program. Nejen pro poutníky znavené cestou bude připraven relaxační koutek s masážemi, cvičením jógy a aromaterapiemi. Občerstvení bude v podobě společného pikniku, ale ani ti, kteří nepřinesou ochutnat své kuchařské umění, nezůstanou o hladu – i pro ně bude připraveno domácí pohoštění od organizátorů.

V Autobuse 2015 se budou moci návštěvníci vydat na divadelní výlet po celém Plzeňském kraji, děti i dospělí si ve výtvarných dílnách vyrobí křídla a poté se zapojí do ukázek tanečně-pantomimického představení Angely v podání Vandy Hybnerové a Lucíe Kašiárové. Odpoledne zakončí malý koncert barokní hudby pod širým nebem.

Akce se koná v rámci festivalu 6 TÝDNŮ BAROKA pořádaném společností Plzeň 2015 a festivalu KRAJINA ŽIJE! pořádaném Národním geoparkem GeoLoci. Na financování se podílí také Plzeňský kraj.

  • autor: EARCH.CZ *
  • publikováno: * 30. 7. 2014
  • zdroj: * Tisková zpráva

Klíčová slova:

festival baroko

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři