Události /

Den dánského designu s BoConcept v Praze!

Showroom s dánským nábytkem a doplňky BoConcept zve na Den dánského designu, v rámci kterého proběhne přednáška předního designéra BoConcept Anderse Nørgaarda. Návštěvníci přednášky Anderse Nørgaarda budou zařazeni do slosování o křeslo Imola, designovou ikonu aktuální kolekce BoConcept!

BoConcept A/S , 4. 4. 2011

Den dánského designu s BoConcept proběhne ve středu 6. dubna v prostorách galerie Czechdesign.cz ve Vojtěšské ulici 3 v Praze 1. V rámci Dne dánského designu s BoConcept bude možné navštívit v 11 hodin přednášku kunsthistoričky Daniely Karasové nazvanou Skandinávský interiér, dánský nábytek a tvůrci 20. století a v 17 hodin přednášku historika designu Patrika Vavřiny zaměřenou na skandinávský produktový design. Program vyvrcholí v 18 hodin přednáškou dánského designéra Anderse Nørgaarda, který do Prahy přijíždí na pozvání pražského showroomu BoConcept. Každý z návštěvníků této přednášky bude navíc zařazen do slosování o ikonické křeslo Imola od BoConcept v látkovém potahu dle výběru. Na místě bude také možné zhlédnout výstavu vybraných interiérových doplňků BoConcept. Akce je přístupná veřejnosti, vstupné činí 50 korun. Showroom BoConcept aktuálně představuje kolekci nábytku a doplňků pro sezonu 2011, v níž nechybí také pohovky Carmo, Milos či Morini, jejichž autorem je právě Anders Nørgaard.

Program Dne dánského designu s BoConcept:

11.00 - Daniela Karasová: Skandinávský interiér, dánský nábytek a tvůrci 20.století PhDr. Daniela Karasová, CSc. je historička designu, vedoucí sbírky nábytku, prací ze dřeva, kovů a různých materiálů a současně kurátorka sbírky nábytku, designu a hodin Uměleckoprůmyslového musea v Praze.

17.00 - Patrik Vavřina: Skandinávský design od spotřebičů po Gripen Patrik Vavřina je historik designu, pedagog Vyšší odborné školy a Střední umělecké školy Václava Hollara. 18.00 - BoConcept Trend Talk – přednáška dánského designéra Anderse Nørgaarda Přednáška Anderse Nørgaarda bude zaměřena na jeho tvorbu s důrazem na značku BoConcept v kontextu tradice dánského designu a na jeho bohaté zkušenosti v oblasti produktového designu. Těšit se můžete také na komentáře ke konkrétním produktům BoConcept z nové kolekce a k aktuálním designovým trendům. Závěr přednášky bude věnován moderované besedě a dotazům diváků. Překlad zajištěn.

O Andersu Nørgaardovi

Absolvent školy architektury v dánském Aarhusu Anders Nørgaard (celým jménem Anders Nørgaard Pedersen) je na dánské designové scéně známým tvůrcem. Kromě BoConcept je tvůrcem nábytku pro značky jako Rolf Benz, Getama, Kinnarps, Fredericia Furniture, Holmegaard, Kitchen And More či Casus. Anders má vlastní designové studio Nørgaard Design, které se kromě návrhu produktů věnuje také grafickému designu. Andersova tvorba zcela jasně reflektuje hlavní rysy skandinávského designu počínaje 50. lety 20. století, jmenovitě Arne Jacobsena, jehož tvarosloví přenáší do kontextu současnosti. Anders má rád čisté organické tvary, které se mohou v prostoru snadno stát solitéry.

Dánským časopisem Bo Bedre byl Anders Nørgaard vyhlášen jako jeden z pět nejlepších dánských designérů. V poslední době se věnoval designu krbu pro dánskou firmu Jydepejsen. Navrhl pro ni řadu krbů Cubic, které vypadají jako volně stojící a jsou navrženy v mnoha tvarech a velikostech (kvádr, válec...), aby se hodily do různých typů místností. Povrch krbu je vždy upraven tak, aby nebyl horký, proto je tedy možné na krb umístit různé oblíbené předměty jako obrázky či fotky.

Pro značku BoConcept Anders Nørgaard navrhl kultovní židli One, která byla v roce 2008 oceněna prestižní cenou Red Dot Design Award a oceněním Good Design Award od chicagského muzea Museum of Architecture and Design a vydavatelství Metropolitan Arts Press. Je také autorem celé řady pohovek BoConcept, jako je například Como, Carmo, Morini či Lugo a solitérních křesel. Více k tvorbě Anderse Nørgaarda na www.boconcept.cz a www.anpdesign.dk

O BoConcept

BoConcept je dánská nábytkářská firma se 340 značkovými BoConcept prodejnami v 50 zemích. BoConcept vyrábí moderní, designový, funkční a přizpůsobitelný nábytek a doplňky pro dynamický městský svět, tzv. „urban design“. BoConcept spolupracuje s dánskými designéry Andersem Nørgaardem, Henrikem Pedersenem a Mortenem Georgsenem.  

 

Klíčová slova:

Generální partner
Hlavní partneři