Události /

Horký léto na Betlémáku - Czech Scape a další

Na co se můžete těšit v následujících měsích v Galerii Jaroslava Fragnera? Vyberte si z bohatého programu.

EARCH.CZ , 16. 5. 2014

V červnu můžete navštívit výstavu Czech Scape či přednášku nizozemského architekta Lodewijka Baljon Landschaps.

Czech Scape

Výstava představuje současnou českou krajinářskou architekturu s velkorysými přesahy do dalších příbuzných disciplín. Téma je pojato jako komplexní obraz vlastní krajiny, zahrady, městské krajiny, ale i architektury a veřejných prostranství a aktivit. Výběr připomíná první projekty architektů i umělců v 60. letech a seznamuje s více jak šesti desítkami současných realizací známých i zcela skrytých či soukromých. CZ-EN publikace. Doprovodný program na www.landscape-festival.cz. Od 18.6. do 7.9.

Open Air Arena Betlémské náměstí 2014

Třetí ročník multižánrového festivalu. Mlčení s TGM (divadlo) 19.6., Nizozemí na Betlémáku (architektura, hudba) 24.6.

O Galerii Jaroslava Fragnera

Galerie vznikla v rámci rekonstrukce Betlémské kaple Jaroslavem Fragnerem v 1. pol. 50. let v přilehlém kolejním domě, pojmenování na architektovu počest je však používáno až od doby po roce 1968. Galerie se vždy specializovala na výstavy architektury a užitého umění.Výstavní síň patřila od počátku Svazu českých architektů, v porevoluční době ji spravovala nejdříve Obec českých architektů, později Nadace české architektury. Ta je jejím majitelem dodnes, výstavní program a provoz galerie je však nezávislý.

Galerie Jaroslava Fragnera jednou z mála galerií u nás, která se kontinuálně věnuje současné architektuře, a zároveň historii architektury.

www.gjf.cz

Klíčová slova:

Galerie Jaroslava Fragnera

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři