Události /

KNESL + KYNČL ARCHITEKTI/ Mezi městem a domem

Atelier dvou zajímavých a výrazných osobností na brněnské scéně nikdy nepředstavoval ve své tvorbě avantgardu. Jejich realizace se vyznačují střídmostí a především kvalitou. Jejich záběr sahá od urbanistických celků, přes bytové domy až k menším rodinným domům. Stálá kvalita, to je krédo tohoto studia.

Galerie Jaroslava Fragnera , 22. 1. 2013

Dovolujeme si vás pozvat na výstavu

KNESL + KYNČL ARCHITEKTI/ Mezi městem a domem

Zahájení proběhne v pondělí 4. února v 19 hodin v Galerii Jaroslava Fragnera.Výstava potrvá do 3. března 2013.

K výstavě bude vydána česko-anglická publikace o tvorbě ateliéru knesl + kynčl, kterou bude možné zakoupit v Galerii Jaroslava Fragnera.

Více informaci na http://www.gjf.cz/pripravujeme/knesl-kyncl-architekti/.

"mezi městem a domem"

Vždy nás zajímá nejdřív místo, kde má dům vzniknout, jeho vazby a souvislosti. Dům není socha, není tu pouze sám pro sebe, vždy je součástí města či krajiny. Proto se také zabýváme kompletní škálou architektonických prací a poloh – od územního plánování po detail a od teorie po realizaci. Naší ideální zakázkou je „městský projekt“, v Bohigasově slova smyslu – stavba, kde se vzájemně proplétá dům s městem a potkává veřejné se soukromým.

Výstava měla být původně jakýmsi ohlédnutím za desetiletím naší společné práce, ale díky tomu, že se termín stále odsouval, uvědomili jsme si, že nechceme, aby byla jenom pouhou retrospektivou. V každodenním shonu není čas se zastavit a věci, o kterých přemýšlíme a o kterých se bavíme naformulovat a utřídit. Proto jsme tuto výstavu pojali jako příležitost splnit alespoň některé vnitřní resty.

Je nám blízká obecně srozumitelná výpověď a proto máme rádi klasické výstavy, kde si člověk může prohlédnout něco víc než jen pár módních fotek, kterých jsou plné časopisy a internet, či nějakou extravagantní expozici. Proto se snažíme ukázat jak přemýšlíme, o čem přemýšlíme, vyložit co děláme, proč to děláme a co nás zaměstnává.

K představení způsobu myšlení jsou asi nejvhodnější soutěžní projekty, ve kterých je původní idea zobrazena v krystalické podobě, ještě nezakalená projednáváním, optimalizováním, způsobem realizace apod. Prostřednictvím pěti soutěžních návrhů a tří jiných typů projektů se pokoušíme představit způsob našich mentálních postupů, který lze zkráceně postihnout mottem „Mezi městem a domem“.

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři