Události / architektonické soutěže

Nejkvalitnější a nejkrásnější fasáda Moravskoslezského kraje

Uzávěrka soutěže o nejkvalitnější a nejkrásnější fasádu Moravskoslezského kraje je již za týden!

EARCH.CZ , 25. 1. 2011

V Ostravě dne 23. ledna 2011- Už jen do pondělí 31. ledna mohou architekti, projektanti, dodavatelé stavebních materiálů, realizátoři, případně soukromí investoři přihlašovat své projekty do již devátého ročníku prestižní soutěže o nejkvalitnější a nejkrásnější fasádu Moravskoslezského kraje. Přihlášené stavby si pak lidé mohou prohlédnout na jubilejním 20. ročníku střechařského veletrhu Střechy, pláště, izolace, který se uskuteční ve dnech 16. – 19. února na Černé louce v Ostravě, kde budou v rámci výstavy vystaveny jejich fotografie.

Důležitou podmínkou pro přihlášení je umístění stavby v rámci Moravskoslezského kraje a dokončení fasády v roce 2010. Zároveň se nesmí jednat o novostavbu, pouze o rekonstrukci fasády. Přihlásit se do soutěže Fasáda Moravskoslezského kraje mohou zájemci přímo na stránkách www.fasadakraje.cz pomocí internetového formuláře nebo zasláním vyplněné přihlášky na adresu organizátora soutěže.

V uplynulých ročnících se k vítězným objektům v pěti kategoriích - Rodinné domy, Panelové domy, Bytové domy, Správní a průmyslové objekty a nově také Energeticky úsporné projekty – zařadila například Radnice Úřadu městského obvodu Ostrava – Jih, a to konkrétně rekonstruovaná fasáda části budovy A, dále řadový dům v historickém centru města v ulici Šmeralova, jehož historická fasáda byla rekonstruována tradiční technologií vápenocementové malty a odlévání štuků., prvenství vybojovala i čevenošedomodrá fasáda domu v Ostravě – Porubě (ul. Slavíkova), rodinný dům v ulici K Jezeru nebo rodiný dům Lukáše Velarta.

„Soutěž o nejlepší fasádu roku vnímám jako možnost poukázat na prostředí, ve kterém každý z nás žije. Jsme obklopeni nejrůznějšími stavbami a jejich fasády mohou krášlit, nebo také hyzdit náš svět. A o to v této soutěži jde. Ocenit nápaditost a snahu zlepšit naše životní prostředí, dát našim městům a obcím lepší vzhled,“ dodává hejtman Moravskoslezského kraje Jaroslav Palas, který každoročně osobně předává všem vítězům ceny.

Klíčová slova:

Generální partner
Hlavní partneři