Události / architektonické soutěže

Soutěž na muzeum moderního umění v Buenos Aires: 3. místo

Třetí místo v soutěži o nejlepší návrh na muzeum v Buenos Aires získal tým z Japonska, který svůj návrh založil na střídání shluků výstavních sálů a volných prostor.

EARCH.CZ , 13. 8. 2012

Duální obrys

Město Buenos Aires dosáhlo závratného hospodářského vzrůstu v Jižní Americe.

Čtvrť Puerto Madero je známá především jako nábřeží a je oblastí, kde přestavba postupuje zejména v Buenos Aires.

Nicméně tento stavební projekt přehlíží aspekt životního prostředí – příkladem je mrakodrap, stojící vedle rozsáhlého mokřadu ustanoveného Ramsarskou úmluvou jako ekologická rezervace.

A to je stav, kdy se architektura a životní prostředí rozchází.

Architektura, kterou navrhujeme, je spíše v souladu se svým prostředím, než že by se od něj oddělovala, a jejím cílem je vytvoření atraktivního města.

V tomto návrhu jsme si stanovili dva obrysy, které nazýváme vnitřní obrys a vnější obrys, a "prázdné místo", které se mezi těmito obrysy nachází, je rozloženo trojrozměrně.

Náš návrh využívá půvabu a velkorysosti, kterou architektuře přináší okolní přírodní prostředí.

Hodnocení poroty

Tento návrh má charakter monolitu zatočeného tak, aby vytvořil prostorové shluky. Dualita celé kompozice vytváří plynulou interakci mezi "vnitřními" galeriemi a "vnějšími" společenskými halami, což je jakousi analogií biologického uspořádání buněk spojených tkáněmi. Toto uspořádání prostorů nabízí pro návštěvníky muzea zážitkové trasy a zároveň vytváří přímý vizuální kontakt uměleckých exponátů s městem. Na porotu zapůsobilo grafické provedení projektu, které je střízlivé a jasné, přičemž ukazuje mistrovské zvládnutí grafických nástrojů, a to zejména svým zajímavým členěním a celkovou atmosférou.

název Duální obrys - Dual Outline

autoři Omura Takuya, Aoyama Takahiro

země Japonsko

druh týmu studenti

umístění

  1. místo

 

Společnost AC-CA

Pořadatel soutěže, londýnská společnost [AC-CA], se zabývá organizováním architektonických soutěží a publikováním vítězných návrhů. Pro první tři vítěze je připravena peněžitá odměna. Svými aktivitami provokuje a inspiruje, vytváří příležitosti pro vyjádření talentu, vizí a zaujetí pro dobrou architekturu. Stává se prostorem pro zviditelnění architektonických vizí a konceptů vzešlých ze soutěží. Její soutěže jsou přístupné všem - studentům architektury, absolventům i praktikujícím architektům.

www.ac-ca.org

Klíčová slova:

Buenos Aires muzeum

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři