Události / architektonické soutěže

Soutěž [SYDNEY 08] o nejlepší prázdninový dům

Informace o výhlášení mezinárodní soutěže o kontejnerový prázdninový dům.Přihlásit se dá až do konce října, podmínkou je použití recyklovaných ISO kontejnerů.

AC-CA , 12. 7. 2013

ÚVOD

Sydney je hlavním městem státu New South Wales a nejlidnatější město v Austrálii. To se nachází v jihovýchodním pobřeží na pobřeží Tasman. Větší metropolitní oblast má přibližnou populaci 4,6 milionu lidí.

Kontejner je kovová krabice z pomalu rezivějící oceli určené pro přepravu zboží. Jeho rozměry byly mezinárodně standardizovány podle ISO předpisy. Používá se také jako stavební modul v architektuře. Snadnost skládání kontejnerů umožňuje rychlou výstavbu za výhodnou cenu. Slovo "obsahovat" pochází z latinského slova "continere", což znamená držet pohromadě, obklopit nebo uložit. Kontejner je plavidlo, které obklopuje využitelný objem prostoru a tím definuje prostorovou hranici mezi interiérem a exteriérem. A jako walk-in modul vhodných prostorových rozměrů splňuje kontejner předpoklady pro použití jako prostorový model.

CÍLE SOUTĚŽE

Cílem této mezinárodní soutěže je navrhnout kontejnerový rekreační dům s výhledem na nábřeží Bondi Beach v Sydney pomocí použitých nákladních kontejnerů. Tato soutěž doufá, že dosáhne následujících cílů: - Podpora a odměnění vynikajícího designu malého měřítka, který integruje funkce, strukturu, informace a ducha nábřežních domů. - Výzkum a prošetření různých kombinačních možností jednotlivých nákladních kontejnerů pro splnění zadaného programu. - Vyvolat diskuzi a nápady týkající se opakovaného použití modulů nákladních kontejnerů a podpořit používání dlouhodobě udržitelného designu a přístupu ve všech aspektech návrhu.

STRUKTURA SOUTĚŽE

Jedná se o jednostupňovou soutěž s cílem nalezení nejvhodnějšího návrhu, který nejlépe splňuje obecné a specifické cíle soutěže.

KDO SE MŮŽE ZÚČASTNIT?

Architekti, absolventi architektury, inženýři, studenti. Zúčastnit se mohou také mezioborové týmy.

Návrhy mohou být práce jednotlivce nebo skupiny do 4 členů a to bez věkového limitu.

OCENĚNÍ

Vítězní účastníci obdrží ceny v celkové hodnotě US 6.000 dolarů s distribucí takto: 1. cena: US 3 500 dolarů 2. cena: US 1 700 dolarů 3. cena: US 800 dolarů K dispozici bude také sedm čestných uznání. Jedná se o otevřenou mezinárodní soutěž pořádanou [AC-CA] ™ a s cílem vytvářet progresivní současné designové nápady. Neexistují žádné plány pro konstrukci prázdninového kontejnerového domu.

PLÁN

_Oficiální vyhlášení soutěže - 06.července 2013

_Začátek soutěže - 10.července 2013

_Termín podání přihlášky - 31.října 2013

_Termín pro podání projektů - 05.listopadu 2013

[AC-CA]

Team info@ac-ca.org www.ac-ca.org

  • autor: AC-CA *
  • publikováno: * 12. 7. 2013

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři