Festival 4+4 dny letos obsadí Palác U Stýblů

Datum konání: 11.10.2013 (Celý den) - 19.10.2013 (Celý den)

Pátek, 13. Září 2013 - 0:00
| Napsal: | Zdroj: tisková zpráva

Letošním hlavním centrem mezinárodního festivalu současného umění 4+4 dny v pohybu se stane památkově chráněný Palác U Stýblů (také Palác Alfa) na Václavském náměstí v samém centru Prahy. Jedno rozsáhlé patro jinak prázdné budovy, která je připravena na následnou rekonstrukci, zabydlí od 11. do 19. října svými díly několik desítek umělců.

foto © archiv festivalu 4+4 dny v pohybu
Fotoalbum: 
foto © archiv festivalu 4+4 dny v pohybu
foto © archiv festivalu 4+4 dny v pohybu
foto © archiv festivalu 4+4 dny v pohybu
foto © archiv festivalu 4+4 dny v pohybu

„Společným hlavním tématem a také názvem výstavy se letos stal výrok Problem is Here," říkají kurátoři Denisa Václavová a Krištof Kintera. Během festivalu zde také proběhne premiéra nového představení souboru Secondhand Women, nejrůznější přednášky na aktuální témata, procházky po okolí s historiky umění a koncerty kapely Please The Trees se sborem Elpida a americko-francouzského anarchistického šansoniéra Theo Hakoly. A nebude samozřejmě chybět kavárna a stylový bar.

Festival 4+4 dny v pohybu letos oslaví osmnácté narozeniny. Kromě Paláce U Stýblů bude program probíhat v Divadle Archa, na Nové scéně Národního divadla, v budově ORCO – Bubenská 1, v divadle Alfred ve dvoře, na Baráčnické rychtě a ve Studiu Alta.

„Festival ozdobí řada pozoruhodných divadelních inscenací a choreografií ze zahraničí, které nabídnou jak reflexi aktuálních společenských témat, tak i uvolnění a humor," říká dramaturg Pavel Štorek. Mimořádný zážitek slibuje historicky první hostování indického souboru v dějinách festivalu. Soubor Attakkalari Centre for Movement Arts představí choreografii AadhaaraChakra: A Dancelogue nabízející výjimečnou vizuální podívanou prezentující pro „západní civilizaci“ zdánlivě nesmyslný konflikt vnímání tradičního a současného tance. Do Prahy dále zamíří i slavný francouzsko-rakouský kolektiv Superamas s multidisciplinárním projektem Theatre, kde se humorně potkávají renesanční malíři s 3D technologií 21. století. Z Belgie dorazí divadlo Campo s nejnovějším představením Victor, jehož hlavním hrdinou jsou třináctiletý chlapec a profesionální tanečník. Na půdorysu novodobé Antigony diváci zažijí rebelii mládeže v současném Řecku na vlastní kůži - dokumentární představení Alexis, řecká tragédie přiveze oceňovaný italský soubor Motus.

„Vedle zahraničních hostů se letos těšte na záplavu tuzemských premiér," doplňuje Pavel Štorek. Kromě Secondhand Women připravují v rámci festivalu svá nová představení divadlo VOSTO5, 420PEOPLE, VerTeDance, Žan Loose nebo Lucia KašiarováVandou Hybnerovou.

Více informací na www.ctyridny.cz

4+4 dny v pohybu

18. ročník festivalu současného umění
11. – 19. 10. 2013

Místa konání
Palác U Stýblů
Divadlo Archa
Nová scéna Národního divadla
ORCO – Bubenská 1
Alfred ve dvoře
Baráčnická rychta
Studio Alta

4+4 dny v pohybu = 9 dnů kulturního adrenalinu

Klíčová slova: