Mariabruna Fabrizi a Małgorzata Pizio-Domicz jsou dalšími z Architektek, které vystoupí v Praze

Datum konání: 07.04.2016, 19:30

Středa, 30. Březen 2016 - 17:50
| Napsal: | Zdroj: Tisková zpráva

Kruh ve spolupráci s Francouzským a Polským institutem v Praze uvádí již druhou přednášku z cyklu ARCHITEKTKY II. Akci bude tentokrát hostit pražské Kino 35 (Francouzský institut v Praze), a to již ve čtvrtek 7. dubna 2016 od 19:30.

Architektky II: Mariabruna Fabrizi a Małgorzata Pizio-Domicz - foto © Kruh o. s.
Fotoalbum: 

Kdy: čtvrtek 7. 4. 2016 / 19:30
Kde: Kino 35, Francouzský institut v Praze, Praha 1

Přednášky budou simultánně tlumočeny do češtiny.
Vstupné zdarma, zapůjčení sluchátek pro tlumočení bude zpoplatněno.

Odkaz na FB událost zde.

Mariabruna Fabrizi (FR): Pole a stěna

Práce studia Microcities je ukázána skrze dva paralelní pohledy: na straně jedné přes své architektonické a urbanistické projekty, na straně druhé pak přes témata soustředěná kolem rozvíjejícího se online atlasu umění, architektury a médií Socks. Obě vrstvy jsou do velké míry propojené a navzájem se ovlivňují. Veškeré projekty ateliéru vznikají jak na základě výzkumu, soutěží a zakázek, tak i skrze tvorbu textů a kurátorské aktivity.

Mariabruna Fabrizi studovala na Univerzitě Roma Tre v Římě a je zakladatelkou a partnerkou pařížského architektonického ateliéru Microcities. Společně s Fosco Lucarellim v současné době provádí nezávislý výzkum realizovaný na stránkách socks-studio.com. Je spolukurátorkou hlavní expozice na Architektonickém Trienále v Lisabonu nazvané Forma formy.

Małgorzata Pizio-Domicz (PL): Architektura a maloměsto

Přednáška představí první vlastní projekty a realizace vytvořené ve státní sféře i ty, na kterých Małgorzata Pizio-Domicz pracovala se svým manželem ve vlastním studiu.
M. i A. Domicz je malý rodinný ateliér, který zpracovává návrhy budov v Opole v Polsku a blízkém okolí. Snaží se o důstojnost a jednoduchost blízkou minimalismu, což v regionálních městech, jako je Opole, není ani obvyklé, ani snadno přijímané.

Małgorzata Pizio-Domiczová vystudovala architekturu na polytechnice v Poznani. Mezi lety 1980–1990 pracovala ve státních projektových podnicích. Od roku 1990 spolupracuje s Antonim Domiczem. V roce 2014 byli společně vyznamenáni čestným oceněním SARP, což je nejvyšší cena polské Asociace architektů za celoživotní dílo.

Na akci bude možné zakoupit trička a publikace Kruhu včetně nového sborníku Texty o architektuře 2014–2015 Švýcarsko-české inspirace.