Nový interiér pro francouzské sýry

Úterý, 24. Říjen 2017 - 0:20
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Malý obchůdek s francouzskými sýry, uzeninami a dalšími potraviny se přestěhoval do centra Prahy ve velkém stylu! Z Letné se najednou ocitl ve funkcionalistickém paláci od architekta Františka Troníčka. Prostor ve dvorním traktu, na jedné ze známých pasážích mezi Lucernou a domem U Nováků, se stal jeho novým sídlem.

Obchod Fransýr, MAAT © Peter Fabo
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Mária Maninová, Andrea Trembuľaková
Ateliér MAAT
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Praha 1
Ulice, číslo Vodičkova 34
Datum projektu 2013
Datum realizace 2013

Dispozice se nijak neupravovala, prostor byl ale vyčištěn a konstrukční prvky přiznány, doplněn byl o sklad a kancelář. Sádrokartonový box nad pracovní plochou skrývá rozvody vzduchotechniky. Prostor má novou podlahu z řezané slinuté dlažby. Kombinace 4 odstínů šedé připomíná kostkovaný kuchyňský ubrus.

Materiálové řešení se snaží reflektovat péči, jaká je věnována přípravě sýrů a obchůdku, zároveň se snaží navázat na kvalitu provedení pasáže. Nábytek je z dobové dýhy v kombinaci s panely natřenými černou tabulovou barvou, pracovní deska je z akrylátového kamene. Prostor doplňují závěsná svítidla z opálového skla. Popisy na tabulích zrealizovala typografka Petra Dočekalová.

V roce 2016 proběhla úprava prostor a byly rozšířené o možnost posezení, fotografie a půdorys zobrazují stav před těmito úpravami.