Letní kulturní slet | A co to vlastně je?

Úterý, 20. Červenec 2010 - 11:00
| Napsal:
Letní Kulturní Slet je otevřenou kulturní událostí zahrnující čtení, performance a hudební vystoupení, a to v nových prostorách CCEA na adrese Karolíny Světlé 31, Praha 1, stylizovaných do podoby pláže s barem.
 Název:
 Letní kulturní slet
 Kdy:  22. 7. 2010
 Kde:  Centrum pro středoevropskou architekturu CCEA, Karolíny Světlé 31, Praha 1
 Pořádá:  Centrum pro středoevropskou architekturu CCEA, P.O.L.E., Matěj Smetana
 Více informací:  www.ccea.cz

CCEA je platforma pro alternativy v architektonické osvětě. Své poslaní nevidíme v pouhé popularizaci architektury, ale především v hledání architektonické identity prostoru, ve kterém žijeme.

P.O.L.E. je mladé občanské sdružení věnující se stimulaci inovativních kulturních a vzdělávacích projektu v translokálním měřítku, s orientací na střední a východní Evropu. Zakládajícími členy jsou Vasil Artamonov a Alexey Klyuykov, v letošním roce nominovaní na cenu Jindřicha Chalupeckého.

Aleš Čermák studuje v ateliéru Monumentální tvorby Jiřího Příhody na pražské AVU a v poslední době pracuje zejména s textem a to v jeho nejrůznějších podobách. Motivem čtvrtečního čtení je: „Chcete li spatřit tuto zakrytou část a přesvědčit se na vlastní oči zůstává-li táž, nebo není li přeci jen nějaká jiná, pak byste docela přirozeně museli projít knížkou, nic jiného vám nezbývá.“

Matyáš Chochola studuje v ateliéru Malby II Vladimíra Skrepla na pražské AVU. Na LKS bude číst ze zatím poslední části své knihy, která připomíná svou nedokončitelností stavbu babylonské věže a stylem krocení zmatených jazyků.
Genderově vyvážena dvojice performerů Talacko/Puškin předvede své poslední dílo nazvané „A possible way to a new dimension - v životě každého z nás, přijde okamžik kdy...” Nový kousek z dílny Puškin/Talacko: hluk, smrad a cokoliv budete chtít!

Futuristická osvětová show Tomáše Uhnáka, studenta AVU, nám ukáže, jak bude vypadat gastronomie v časovém horizontu budoucích padesáti let.

Mladí a nadějní umělci Krátký a Hrubý jsou malíři a videotvůrci studující v ateliéru Jiřího Davida na VŠUP v Praze. Obvykle nepracují s formátem živé performance, takže jejích práce na LKS bude výjimečným překvapením - problém křečovité touhy po komunikaci neboli otravná performance, kdy je divák nucen odpovědět na otravné otázky.

DJ Matryoshka aka Zpěvačka tentokrát jako sólový projekt Blaženy Pitschanowski, členky hvězdné japonské dvojice Sestry Pitschanowski.

Hugo a Zoe - domácí průkopníci 8bitové scény okouzlují kritiky a dráždí šosáky kombinací naivní prostoty a lišácké chytrosti a co je nejpádnější - nemíří na vysoké cíle, ale ty přesto padají zasaženy. Vše jakoby z jednoho kadlubu, a přitom pestré. To budiž tečkou i příslibem.

Umělecká skupina Rafani pro LKS se pokusí umravnit svůj hlučný projev. Kruh, improvizace, noise a nejasné struktury...
Laptopová hudebnice a harfistka Kateřina Zochová, členka dua Audiofenky se představí s živou zvukovou jemnůstkou doprovázenou animovaným kresebným doprovodem, o který se postará VJ David Landa.

Ne každá kapela se odváží uskutečnit comeback po 10 letech. Nadpřirození jsou světlou výjimkou. Představí své staré dobré hity jako je „Jean Paul Gaultier“ nebo „Vůně květin“.

Armagidron je jednočlenný bluesový projekt Václava Magida spojující citlivost sovětského šansonu s prvky aškenázské hudební tradice. Vokální doprovod Jiří Franta, taktéž jeden z nominovaných na letošní cenu Jindřicha Chalupeckého.

Účinkující:

  • Čtení: Aleš Čermák, Matyáš Chochola
  • Performance: Talacko/Puškin, Tomáš Uhnák, Petr Krátký, Martin Hrubý
  • Hudba: DJ Matryoshka aka Zpěvačka, Hugo a Zoe, Rafani, Kateřina Zochová + VJ David Landa, Nadpřirození, Armagidron

 

Centre for Central European Architecture (CCEA)

je platforma pro alternativy v architektonické osvětě. Prostřednictvím programu sestávajícího z přednášek, veřejných debat, workshopů a výstav přibližuje médium soudobé architektury odborné i laické veřejnosti. V průzkumech na teoreticko praktické bázi sleduje architekturu v souvislosti s jinými uměleckými a vědními obory. Ambice nezávislosti je pro naši činnost rozhodující a neměnná. Své poslaní nevidíme v pouhé popularizaci architektury, ale především v hledání architektonické identity prostoru, ve kterém žijeme.

P.O.L.E.

Je mladé občanské sdružení věnující se stimulaci inovativních kulturních a vzdělávacích projektu v translokálním měřítku, s orientací na střední a východní Evropu. Zakládajícími členy jsou Vasil Artamonov a Alexey Klyuykov.

Klíčová slova: