Rhino a RhinoScript | Virtuální i fyzické prototypy v Rhinu

Pátek, 31. Říjen 2008 - 11:40
| Napsal:
Architekt Lukáš Kurilla bude hostem, v pořadí druhé přednášky podzimní série Digitální architekt [08]. Jeho diplomní projekt Annelida byl čerstvě odměněn v Přehlídce diplomových prací za rok 2008, kde za parametrické přemostěním Annelida obdržel Lukáš Kurilla 3. místo. Oceněný projekt vznikl v programu Rhino a jeho autor k výslednému tvarovému řešení použil skriptovací nástroj RhinoScript.

Rhinoceros
V přednášce věnované programu Rhino budou představeny možnosti tohoto programu nejen jako obecného 3D modeláře, ale hlavně jako nástroje pro specializované architektonické navrhování a také jako nástroje pro parametrické navrhování, který umožňuje efektivně pracovat s virtuálním modelem. Rhino se představí také jako efektivní program pro digitalizaci fyzických modelů i jako prostředí pro rapid prototyping.úterý 4. listopadu 2008
v 18:30 hod

Rhino a RhinoScript |
Virtuální i fyzické prototypy
v Rhinu


Zvláštní host: Ing. arch. Lukáš Kurilla

Fakulta architektury ČVUT v Praze
Thákurova 7, Praha 6 - Dejvice
Přednášková místnost C 223


V úvodní části přednášky představí možnosti programu Rhino pro architekty Jan Slanina, zástupce firmy Dimensio, která Rhino v České republice zastupuje. V rámci úvodního bloku budou prezentovány virtuální i fyzické prototypy v Rhinu a s tím související témata:


- parametrické řezy objektem pomocí modulu ArchCut
- poskládání řezů do roviny a zahnízdění modulem RhinoNest
- obrábění řezů - plazmou, vodním paprskem atd. pomocí modulu
RhinoCAM
- rozvinování 3D modelů pro tisk na papír a stříhání
- digitalizace fyzického modulu digitalizačním ramenem
(www.baces3d.com)
- laserové skenování , převod mraku bodů na plochy (RhinoReverse)
- virtuální prototyp - rendrování v reálném čase (HyperShot)


Tiskněte "aťák" zadarmo!
Již tradičně, i v tomto školním roce 2008/2009, se uskuteční akce "Tiskněte aťák zadarmo!". Akce je určena posluchačům vysokých škol zaměřených na architekturu a pozemní stavitelství a umožňuje účastníkům přednášek Digitální architekt v zimním semestru vytisknout si svůj semestrální projekt zdarma. Za každou navštívenou přednášku její účastníci získají jeden kredit, který představuje tisk jednoho formátu A0 barevně zdarma na pobočkách Copy General.

 

 

Klíčová slova: