Pracujte efektivněji – rolety vám pomohou v kanceláři i domácí pracovně

Neděle, 30. Srpen 2020 - 14:39
| Napsal: | Zdroj: Reklamní sdělení

Prostor, který využíváme k práci se podílí na tom, jak soustředěný výkon ve výsledku podáme. Především v kancelářích tzv. open space typu může být opravdu těžké se soustředit kvůli procházejícím a bavícím se kolegům, přehřátému interiéru nebo ostrému slunečnímu světlu, které svítí přímo do monitoru počítače.

Screenové rolety perfektně zastíní kanceláře. Zdroj: Minirol
Fotoalbum: 

Je libo světlo nebo tmu?

Vhodným stíněním pro administrativní prosklené budovy, menší kanceláře, ale i další pracoviště, jako jsou školy, knihovny laboratoře, ateliéry nebo různé společenské a konferenční prostory, jsou rolety. Existují přitom dva typy, které přesně odpovídají potřebám každého interiéru i jeho částem.

Předokenní rolety 

Dokážou místnost kompletně zastínit a mimo to i odhlučnit, což oceníte u kanceláří s okny do rušné ulice. Pokud jsou stažené přes okno, chrání ho před nepříznivým počasím. Hodí se do zasedacích místností, projekčních sálů a také tam, kam alespoň část dne svítí přímé slunce. Roleta totiž stíní i částečně vytažená z roletového boxu. 

Screenové rolety 

Účinně stíní, přitom propouští světlo, při stažení fungují jako síť proti hmyzu a umožňují větrat při otevřeném okně. Díky tomu jsou vhodné do prostor, kde je žádoucí denní světlo nebo tam, kde jsou blízko okna protějších kanceláří. 

Pohodlné ovládání při práci

Ruční ovládání rolet na okna i screenů je bezproblémové, ale motorické ovládání je pohodlnější, rychlejší a prodloužíte díky němu životnost stínění.

  • Elektrický pohon – Tato varianta zajišťuje nejvyšší možnou míru pohodlí. Tichý motorek navíjí rolety a screeny podle stisknutí tlačítka. Můžete si také přidat centrální ovládání všech rolet nebo nastavit časový spínač. Případně máte možnost si přiobjednat i senzor slunečního svitu, podle kterého se rolety ovládají automaticky.
  • Rolety na dálkové ovládání – U tohoto ovládání platí vše jako u elektrického pohonu s jednou výhodou. Ovládáte rolety odkudkoliv v místnosti. Nemusíte se tak zvedat od pracovního stolu nebo odbíhat od schůzky, a stejně si stínění přizpůsobíte podle svého.

Na všechny možnosti stínění roletami v pracovních prostorách se zeptejte odborníků z Minirolu, přední značky rolovacího stínění v ČR. 

Klíčová slova: