V Praze se představí přední švýcarská architektka Annette Gigon

Datum konání: 03.11.2016, 19:30

Čtvrtek, 20. Říjen 2016 - 14:16
| Napsal: | Zdroj: Tisková zpráva

Ve čtvrtek 3. listopadu povede v Praze přednášku významná švýcarská architektka a profesorka architektury Annette Gigon. Její vystoupení proběhne od 19:30 v kině Světozor a je součástí cyklu Architektky II pořádajícího spolku Kruh, který tentokrát postupně do České republiky přiváží mimořádné ženy, které na různých místech světa výrazně spoluvytvářejí tvář současné architektury. V prosinci to bude Jihoafričanka Kate Otten.

Gigon / Guyer Architecs, Kunst-Depot, Galerie Henze & Ketterer, Wichtrach – foto © KRUH o. s.

Kdy: 3. listopadu 2016 od 19:30
Kde: Kino Světozor, Vodičkova 41, Praha 1

podrobnější informace o programu jsou k dispozici na webu Kruhu
rezervace vstupenek zde/ vstupné 70 Kč, snížené 50 Kč
v angličtině, bez tlumočení

Annette Gigon si získala mezinárodní pozornost už jedním ze svých prvních projektů Kirchner Museum v Davosu v roce 1992 a od té doby se studiem Gigon / Guyer Architecs, které založila společně s architektem Mikem Guyerem v Curychu, realizovala řadu dalších pozoruhodných staveb po celé Evropě. Ateliér proslul zejména svými četnými projekty galerií a muzeí, které vynikají díky mimořádné práci s betonem a světlem.

„Annette Gigon je mimořádná architektka, která výjimečným způsobem ovlivňuje současnou švýcarskou architekturu, rukopis kanceláře Gigon / Guyer Architecs je osobitý a nezaměnitelný. Jejich přístup přispěl k mezinárodnímu věhlasu švýcarské architektury, kterou tato kancelář reprezentuje společně například ještě s architekty Herzogem & de Meuronem, Peterem Zumthorem nebo Christianem Kerezem“, dodává k jejímu vystoupení Marcela Steinbachová, čerstvá držitelka titulu Architekt roku 2016 a předsedkyně pořádajícího spolku Kruh.

Annette Gigon (*1959) absolvovala v roce 1984 Fakultu Architektury ETH v Curychu. V roce 1989 založila s Mikem Guyerem architektonický ateliér Gigon /GuyerArchitects. Mezinárodní pozornost si získali jedním z prvních projektů – Kirchner Museum v Davosu. Následovala přístavba muzea ve Winterthuru či Archeologické muzeum a park v Kalkriese. V posledních letech se kancelář věnuje i bytovým domům a administrativním budovám. Klíčovým projektem byl mrakodrap Prime tower v Curychu, který nastartoval oživování i rozvoj nově budované čtvrti bývalého okolí nádraží Hardbrücke v Curychu.