Architektura / rodinné domy

Dům v bílém aneb bílá dřevostavba

Architektonický výraz je založen na kompozici dvou jednoduchých, ve svahu posazených, hmot domu a garáže. Bílá barva pláště zvýrazňuje čistotu formy a je kontrastem k okolní přírodě. Salon dřevostaveb vám přináší bíolou dřevostavbu,....

ARCHTEAM , 18. 1. 2011

Foto: eArch
Vzhledem k malým půdorysným rozměrům domu je dispozice stavby maximálně úsporná. Obytný prostor přes dvě podlaží s galerií je v přízemí spojený s kuchyňským koutem, patro tvoří dva pokoje a koupelna. Interiér domu je v přízemí i v patře maximálně propojen s exteriérem a velká okna umožňují výhledy do okolní krajiny.

Celý dům je ze dřeva - svislou nosnou konstrukci tvoří tesařsky provedený dřevěný skelet s vloženou teplenou izolací. Vnější fasádu tvoří dřevěné fošny s bílou lazurou. Zapuštěné štítové stěny domu jsou obloženy šedými fasádními deskami Cetris. Střecha je pultová s mírným spádem, krytina je z titanzinkového plechu. Okna a prosklené stěny jsou dřevěné s izolačními dvojskly. Vytápění objektu je zajištěno krbovými kamny a elektrickými přímotopnými konvektory.

Tuto dřevostavbu najdete spolu s dalšími realizacemi v ucelené formě v Ročence dřevostaveb 2009. K dostání na oficiálním webu Salonu dřevostaveb.

Foto: eArch
Foto: eArch

 

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři