Architektura / rodinné domy

Proříznutý rodinný dům Letovice

Objekt ze Salonu dřevostaveb je řešen jako dvoupodlažní dřevostavba s pultovou střechou, kde z východní strany je připojen přístřešek pro auto a garáž. Celý objekt má kompaktní tvar, ale je originální svým pojetím – různé šikmé plochy v kombinaci s atypickými šikmými okenními otvory.

Vize Atelier, s r.o. , 2. 2. 2011

Foto: eArch
Plochy fasády jsou rozděleny proříznutými spárami, které umocňují netradičnost stavby. Celá dispozice vychází ze zásad pasivního stavění, tj. dům je rozdělen do teplotních zón – od nejstudenějších na severu kde je vstup, technická místnost a schodiště až po nejteplejší, kde na jižní a jihozápadní straně je velký obytný prostor spojený kontinuálně s kuchyní. Správné navržená dispozice umožňuje získávat solární zisky od slunce a minimalizovat tepelné ztráty a tím i docílit správného „proudění“ vzduchu uvnitř domu. Nad garáží a krytém stání je navržena pochozí terasa, která bude přístupná i venkovním schodištěm z jihu.

Tuto dřevostavbu najdete spolu s dalšími realizacemi v ucelené formě v Ročence dřevostaveb 2009. K dostání na oficiálním webu Salonu dřevostaveb.

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři