Architektura /

Radní Brna vybrali firmu na opravu vily Tugendhat

Brno - Obnova jediné brněnské památky zapsané v seznamu UNESCO - vily Tugendhat - začne asi v únoru. Radní dnes potvrdili, že výběrové řízení vyhrála s částkou 146 milionů korun firma Unistav. ČTK to řekl primátorův náměstek Ladislav Macek (ČSSD). Firmu městská rada vybrala po letech sporů o tom, kdo zrestaurování vily vyprojektuje, i jak se bude postupovat. Oprava měla začít záhy po zápisu památky na seznam UNESCO v roce 2001. Kvůli odkladům dospěl například stav kanalizace i střechy do havarijního stavu.

Česká tisková kancelář , 5. 1. 2010

Macek věří, že nyní už nutnou obnovu památky nic nezablokuje. Do konce ledna by primátor měl s vybranou firmou podepsat smlouvu. Stavbaři by si pak v únoru mohli vilu převzít. Pracovat by tam měli asi dva roky.

Se zablokovaným záměrem opravy radnice pohnula na poslední chvíli. Památkáři už Brnu jako majiteli objektu vyměřili, dokdy musí které jeho části opravit. První termíny vyprší letos. Kdyby se přitom nepodařilo zakázku na komplexní zrestaurování uskutečnit, musela by radnice objednávat ve zrychleném režimu opravy jednotlivých havarijních stavů. Podle Macka by to stavbu prodražilo i zkomplikovalo.  

lce mol

Klíčová slova:

Generální partner
Hlavní partneři