Novinky a názory / zprávy

Olomouc v hlavní roli festivalové znělky

Festival světla a videomappingu zveřejnil svoji znělku. Hlavní představitelkou krátké filmové znělky je Olomouc, neméně důležitou roli hraje světlo, které objevuje známá i méně známá místa nočního města.

, 26. 8. 2011

 Motivem festivalové znělky je světlo, které přichází do tajuplné hanácké metropole. Kamera v režii Štěpána Vodrážky zachytila noční město překvapené kuželem světla, které těká po spících ulicích a udivuje poslední půlnoční chodce, až konečně nalezne svůj cíl na fasádě radnice. Ta se rozzáří efektním osvětlením s videomappingovou projekcí a lidé zatají dech nad její novou tváří.

„Chtěli jsme znělkou co nejlépe vystihnout podstatu festivalu, který ukáže historické centrum města doslova v jiném světle,“ říká Kamil Zajíček, ředitel festivalu, a dodává, „do titulní role jsme obsadili Olomouc jako místo konání festivalu, ve scénáři nemohlo chybět ani světlo, které je jeho symbolem a bez kterého by nemohl být videomapping ani efektní světelné instalace. Festival totiž oblékne olomoucké náměstí do jedinečného světelného kostýmu.“

Festival světla a videomappingu se koná v Olomouci od 27. září do 1. října 2011 a jeho součástí je i bohatý doprovodný program. Pro odbornou veřejnost je připravena konference s názvem Světlo pro naše města, na které vystoupí i světoznámý designér Roger Narboni. Na širokou veřejnost čekají workshopy, světelné divadlo, výstava unikátních fotografií i nabitý hudební koktejl na klubové scéně.

Znělku Festivalu světla a videomappingu a podrobný program naleznete na adrese: www.vzari.cz.

  • autor: *
  • publikováno: * 26. 8. 2011

Klíčová slova:

Generální partner
Hlavní partneři