Události /

Mat Cash v Praze představí projekty studia Heatherwick a vyhlásí vítěze Kaplicky Internship 2019

Ve čtvrtek 24. října 2019 se v Centru současného umění DOX uskuteční přednáška Mata Cashe z londýnského studia Heatherwick, jednoho z nejvýznamnějších architektonických studií současnosti. Přednáška s názvem „Designing the Human-Centric City“ se koná při příležitosti vyhlášení vítěze 5. ročníku soutěže pro studenty a čerstvé absolventy architektonických oborů Kaplicky Internship. Letošní vítěz absolvuje tříměsíční stáž právě ve studiu Heatherwick. Soutěž organizuje nadace Bakala Foundation ve spolupráci s londýnským Design Museum a Nadačním fondem Kaplicky Centre.

Bakala Foundation , 17. 10. 2019

Během své přednášky v DOXu, která nese název „Designing the Human-Centric City“, se Mat Cash bude věnovat posledním projektům studia Heatherwick. Zaměří se zejména na to, jak lze prostřednictvím promyšleného designu vytvořit místa, která dávají lidem možnost vnímat své okolí novým způsobem a jak mohou urbanistické změny přispět k lepšímu soužití. Představí pozadí vzniku projektů, jako je Coal Drops Yard v Londýně, Zeitz MOCAA v Kapském Městě, 1000 Trees v Šanghaji a Vessel v New Yorku. 

Mat Cash přijíždí do Prahy jako člen odborné poroty 5. ročníku soutěže Kaplicky Internship, jejíž vítěz získá příležitost absolvovat ve studiu Heatherwick tříměsíční stáž. Do druhého kola soutěže postoupilo šest studentů a čerstvých absolventů architektonických oborů českých vysokých škol. Vedle Mata Cashe v porotě usednou architekt a vysokoškolský pedagog Michal Kohout, historik architektury Zdeněk Lukeš a ředitel londýnského Design Museum Deyan Sudjic. Čestnou členkou poroty je Eliška Kaplický Fuchsová. 

Foto: eArch

Přednáška Mata Cashe se uskuteční od 18:00 a bude probíhat v angličtině. Po jejím skončení bude vyhlášen vítěz Kaplicky Internship 2019 a následně budete mít možnost prohlédnout si soutěžní práce všech šesti finalistů. 

Akce je otevřena pro veřejnost zdarma po předchozí registraci zde

Více o projektu Kaplicky Internship se dozvíte zde.

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři