Události /

reSITE 2016: Pátá mezinárodní konference na žhavé téma „Města a migrace“

Ve dnech 16. a 17. června 2016 bude Praha již popáté místem s nejvyšší koncentrací světových špiček z oborů architektury, urbanismu, městského plánování a krajinotvorby. Vizionáři, odborníci, primátoři významných metropolí anebo zástupci mimořádných občanských iniciativ budou v Pražském Foru Karlín nabízet inovativní řešení a cesty, jak se mohou města Evropy a Západu úspěšně a bezbolestně vyrovnat s přílivem nových obyvatel. Odbornou konferenci doprovodí bohatý program pro nejširší veřejnost v pražském veřejném prostoru. A reSITE opět překlene rozdíl mezi odborníky a běžnými obyvateli: láska k městu a snaha vytvořit z něj lepší místo k životu pro příští generaci je společnou hybnou silou. Vstupenky jsou v prodeji, nejvýhodněji do 15. února.

EARCH.CZ , 4. 2. 2016

reSITE 2016: Města a migrace

Kdy: 16. -17. června 2016Kde: Forum Karlín, Pernerova 53, Praha 8, Česká republikaRegistrace: Více informací a registrace zde.

Organizační partner: Institut plánování a rozvoje Hlavního města Prahy

Každé město vzniká migrací. Do jednoho.

Migraci mezikulturní, mezinárodní, národní, meziměstskou, z periférií do center či v rámci města zažívají všechna města planety. Vždy má vliv na městský prostor. Současná imigrační vlna zasahující Evropu však odhalila propastný rozdíl mezi praktickou zkušeností západoevropských zemí a nových členských států EU s tímto faktem. I proto je Praha pravým místem pro toto velké téma. „Otázka migrace a jejího dopadu na prostor měst je jedna z největších výzev naší generace. Postavíme se jí čelem. reSITE 2016 odpoví jak,“ zve na letošní konferenci zakladatel a ředitel reSITEu, krajinný architekt Martin Barry, a dodává: „Migrace je přirozený proces a zdroj nových příležitostí, nikoli důvod k obavám. Lepší než vnímat budoucnost prizmatem strachu je připravit se na ni a znát úspěšná řešení.“

Města připravená absorbovat změny

Konference se bude zabývat architekturou, městským plánováním, veřejným prostorem a dopravními řešeními, které dokáží úspěšně a udržitelně integrovat nové obyvatele. Jak se na úspěšném řešení budou podílet veřejná politika, developeři, mezilidské vazby, občanské aktivity? Společně s nejprogresivnějšími světovými mysliteli budeme diskutovat, jak mohou design, městské plánování, politika, finance a sdílené hodnoty zvýšit kvalitu života a vytvořit odolnější a konkurenceschopná města.

Prodej vstupenek zahájen, nyní nejvýhodněji

reSITE již spustil registraci pro účastníky konference. Vstupenky jsou k dispozici ve třech cenových kategoriích: pro odborníky, neziskový sektor a zvýhodněné vstupné pro studenty. Do 15. února je pro nejrychlejší spuštěna speciální nabídka 2 vstupenek za cenu jedné a až do 28. února lze uplatnit 15% slevu za včasný nákup.

Fanděte reSITU, fanděte kvalitní architektuře

reSITE připravuje odborný a zapálený tým, který se nadále bude aktivně vyjadřovat i k aktuálnímu dění v českém prostředí, zejména v hlavním městě. Vážíme si všech novinářů a redakcí, které věnují otázkám udržitelného rozvoje měst svůj prostor a čas a přispívají k šíření inovativních myšlenek.

reSITE: o nás

reSITE je nezisková platforma, jež podporuje pochopení a vzájemné působení urbanismu, politiky, kultury a ekonomiky ve světě stále rostoucích měst. Poznatky a projekty mezinárodně uznávaných odborníků představuje široké odborné i laické veřejnosti. Již pátým rokem zve reSITE do Prahy světové špičky z oblasti městského plánování, architektury a městského rozvoje a politické lídry inspirativních měst. reSITE není uzavřenou konferencí, přináší množství doprovodných akcí, diskusí, filmových projekcí, výstav nebo cyklojízd, určených pro širokou veřejnost. reSITE založil v roce 2012 krajinný architekt Martin Barry původem z New Yorku. Programovým ředitelem reSITEu je architekt Osamu Okamura.

Konference reSITE se dosud účastnilo přes 1600 hostů a do Prahy zavítalo přes 250 osobností globálního významu, mezi nimi inženýr a filozof Cecil Balmond, bývalý primátor Reykjavíku Jon Gnarr, bývalý primátor Bogoty Enrique Peñalosa, šéfka dopravního plánování města New Yorku Janette Sadik-Khan, šéf městského plánování města New Yorku a krajinný architekt Alexandros Washburn a architekt James Corner, oba spojení s projektem newyorské High Line, Craig Dykers z norského studia Snohetta, urbanista a kritik architektury Michael Sorkin, urbanista Reinier de Graaf ze špičkového studia OMA, Michael Kimmelman, kritik architektury a urbanismu z The New York Times, profesor a městský ekonom Edward Glaeser z Harvardovy univerzity, architekt a urbanista Adriaan Geuze ze studia West 8 nebo Greg Lindsay ze Světového ekonomického fóra. Ti všichni dělají z reSITEu jeden z nejinovativnějších, nejangažovanějších a nejrozsáhlejších festivalů o navrhování měst, městském rozvoji, veřejném prostoru a architektuře v Evropě.

Dotazy týkající se registrace: info@resite.czSledujte, co nás zajímá: Facebook a Twitter.

  • autor: EARCH.CZ *
  • publikováno: * 4. 2. 2016
  • zdroj: * Tisková zpráva

Klíčová slova:

reSITE město

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři