Události / architektonické soutěže

Přihlaste se na workshop reSITE dPAV!

Mezinárodní diskusní platforma a festival reSITE ve spolupráci se soukromou vysokou školou architektury  ARCHIP otevírají registraci na intenzivní, 2 a půl dne trvající mezinárodní workshop na návrh mobilního pavilonu pro festivalové akce. Workshop je určen architektům, umělcům, inženýrům a dalším zájemcům, kteří by chtěli vytvořit podobu pavilonu pro doprovodný program reSITE v příštích letech.

EARCH.CZ , 2. 5. 2013

Uzávěrka přihlášek je do 30.května 2013.  O účastnících workshopu se rozhodne do 3. června.

Registrujte se zde.

The reSITE dPAV je rozdělená do tří fází. První fáze má název "Open call", ze které bude vybráno 20 až 25 osob pro druhou etapu: dva a půl denní seminář na mezinárodní soutěži v Praze. Jeden tým bude vybrán pro třetí etapu: výstavba dočasného, pohyblivého pavilonu, který má být využit pro pořádání konferencí a festivalů s tématem urbanismu ve střední a východní Evropě.

Odborná porota vyzve až 25 finalistů k účasti na workshopu. Seminář povede celosvětově proslulým statik Cecil Balmond /bývalý místopředseda ARUP, který nyní vede Balmond Studio v Londýně/ a Tyson Hosmer/vedoucí projektant Balmond studiu/.

Workshop se bude konat v průběhu festivalu reSITE od 21. do 23.června 2013. Vybraní účastníci se sejdou v Praze k vytvoření konceptu budoucího pavilonu reSITE. Nejúspěšnější návrh bude vybrán mezinárodní porotou.

„Pavilon by měl být ztělesněním základních principů, k nimž se hlásíme: spolupráce, transparentnost, udržitelnost, otevřenost, inovace a mezinárodní rozměr,“ říká zakladatel festivalu, americký krajinář Martin Barry, „Měl by být i opravdovou „značkou“, která pomůže k identifikaci našich snah i v dalších středoevropských městech.“ Jelikož festival sám o sobě si zakládá na široké mezioborové spolupráci i výsledná podoba pavilonu by měla vzniknout jakožto výsledek mezinárodního multioborového workshopu. Tvůrčí dílnu povede věhlasný stavební inženýr a designér Cecil Balmond, bývalý viceprezident známé kanceláře ARUP (dnes vlastní Balmond Studio v Londýně).

Více info zde.

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři