Události /

Světoznámý architekt Kengo Kuma v Praze představí svou tvorbu

Galerie Jaroslava Fragnera zve na přednášku a vernisáž výstavy světové proslulého japonského architekta Kenga Kumy, která se bude konat 5. 10. od 19:00 v Praze v Betlémské kapli. Výstava, na které ateliér představí své projekty s důrazem na evropský kontinent, bude k vidění v prostorách galerie až do 20. 11.

EARCH.CZ , 15. 9. 2016

KENGO KUMA / WOVEN

Kdy: 6. října 2016 – 20. listopadu 2016Kde: Galerie Jaroslava Fragnera, Betlémské nám. 5a, Praha 1

Přednáška a vernisáž: 5. října od 19:00, Betlémská kaple / FB událost / web

vstupné: 100 Kč / vstupenky možno zakoupit do 25. 9. v GJF či před konáním přednášky rezervace na přednášku zde / kapacita sálu je omezena

První výstava významné osobnosti současné světové architektury ve střední Evropě, která se koná ve spolupráci s Centre Pompidou, Fakultou architektury ČVUT a pod záštitou Velvyslanectví Japonska v ČR. Představí 24 projektů včetně modelů, např. Musée Hiroshige Ando (Japonsko), Great Bamboo Wall house (Čína), CG Prostho Museum Research Center (Japonsko), Hotel et marché couvert (Japonsko), Wooden Bridge Museum (Japonsko) nebo V & A (Ecosse).

Kengo Kuma je celosvětově uznávaný japonský architekt, který má pobočky jak v Tokiu a Paříži. Mezi jeho nejznámějších díla patří např. Muzeum dřevěného mostu Yusuhara, Water/Glass (AIA Benedictus Award), Stage in Forest, Asakusa, Výzkumné centrum v Muzeu Prostho GC, Sunny Hills Japan, lázně Ginzan 'Shirogane-yu', restaurace Sake No Hana, Green Cast nebo Toyoma Center for Performance Arts (Architectural Institute of Japan Annual Award). Mezi současné práce patří Kabukiza, Besancon Arts and Culture Center a FRAC v Marseilles.

Kuma je rovněž autorem několika publikací, například Anti-Object, z nedávné doby Natural Architecture a Small Architecture, jež získaly širokou čtenářskou obec z celého světa.

Podporují: Ministerstvo kultury ČR, Státní fond kultury ČR, Hlavní město Praha, Městská část Praha 3, Nadace české architektury, Městská část Praha 1, Bamboo Design, Halla, Karlin Group

  • autor: EARCH.CZ *
  • publikováno: * 15. 9. 2016
  • zdroj: * Tisková zpráva

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři