Brněnské Laboratoře Architektury v GAB

Datum konání: 14.03.2016, 10:00 - 20.03.2016, 18:00

Pondělí, 14. Březen 2016 - 11:25
| Napsal: | Zdroj: Tisková zpráva

Galerie Architektury Brno uvádí intenzivní společný workshop studentů ateliérů Ivana Kolečka a veřejnou výstavu prací workshopu pod názvem BRNĚNSKÉ LABORATOŘE ARCHITEKTURY.

Brněnské Laboratoře Architektury v GAB

BRNĚNSKÉ LABORATOŘE ARCHITEKTURY

„Nejlepší jistě je ten, kdo myslí svou dovede chápat, co může přijíti potom a na konec dopadnout lépe. Výborný také je ten, kdo radám uvěří správným. Kdo nemá rozumu sám, ni druhého poslechnout nechce, dobrou se říditi radou – je bez ceny takový člověk.“ Hésiodos

Kdy: od 14. do 20. března 2016
Kde: Galerie architektury Brno, Starobrněnská 18, Brno

Výstava bude otevřena denně od 10:00 do 18:00 hodin do 20. března 2016. Vstupné na výstavu je dobrovolné.
FB událost výstavy.

Workshop v roku 2013 promítnul trasu řeky Svitavy do historického centra vzdušnými vztahy mezi centrem a osmi body – ohnisky. Následující workshop v roku 2015 se otáčel pěti smysly kolem strání Špilberku. Letošní, v pořadí třetí workshop, stráně Špilberku neopustí. Bude z nich pozorovat svět kolem: brněnský, český, evropský a dále, ... až do našeho světa myšlení, otázek, odpovědí, diskuzí, vnímání.

Tématem letošního workshopu bude navrhování prostředí objevování architektury, laboratoře architektonického projektu, tak jak si je po zkušenostech našeho života architektů představujeme. Devět polí v šachovnici svahu Špilberku doplní dialog mezi městem a jeho přírodním prostorem, mezi plným a prázdným, mezi všeobecnými funkcemi školy architektury a jejími ohnisky poznání tvorby.

Proces architektonického poznání je dlouhou cestou v jednotlivých etapách „života architekta“. Architektura se nedá učit, dá se společně přemýšlet, diskutovat, prožívat a osobně tvořit v rámci pozitivního kritického přístupu. Jen ten může dávat dynamiku vývoje tvorby v rámci prostředí, které ještě dává k dispozici „ideální škola architektury“ svým studentům.

Mentorský tým workshopu:
architekti: Ivan Koleček, Marek Štěpán, Pavel Jura
výtvarník Petr Kvíčala

Výstava bude pro veřejnost otevřena od pondělí 14. března 2016 od 10:00 hodin. Oficiální zahájení výstavy proběhne ve čtvrtek 17. března v 15:00 hodin. Součástí programu zahájení výstavy je křest publikace „18 studentů Ivana Kolečka: 5 smyslů v architektuře” a následně diskuze o architektonickém školství, která se bude konat v Metodickém centru moderní architektury, Preslova 39 v 18:00 hodin po vernisáži výstavy.