Neziskové organizace na veletrhu PAMÁTKY 2012 výhodněji

Datum konání: 04.10.2012 (Celý den) - 06.10.2012 (Celý den)

Úterý, 26. Červen 2012 - 2:00
| Napsal:

Veletrh PAMÁTKY 2012, který se uskuteční v Praze ve dnech 4.–6. října, nabízí neziskovým organizacím zaměřeným na obnovu, využívání nebo prezentování památek možnost registrovat se za výhodnějších podmínek.

Nový oborový veletrh chce přispět k větší informovanosti v oblasti péče o památky a klade si za cíl přizvat ke spolupráci jednotlivce, organizace, instituce a společnosti, které se památkám věnují v nejrůznějších oborech a činnostech.

„Uvědomujeme si, že neziskovky a celý občanský sektor hrají nezastupitelnou roli v oblasti péče o památky. Bez jejich nasazení a zájmu by mnoho památek již dnes neexistovalo. Rádi bychom pomohli jejich aktivity prezentovat nejširší veřejnosti, proto jsme připravili speciální slevovou nabídku právě pro ty neziskové organizace, které se aktivně věnují obnově, využívání nebo prezentování památek“ popisuje nápad Jan Novotný, koordinátor veletrhu.

Nabídka je určena občanským sdružením, obecně prospěšným společnostem, nadacím, nadačním fondům a církevním právnickým osobám, které chtějí veřejnosti ukázat to, čemu se věnují. „Nejde ovšem pouze o samotnou prezentaci, která je samozřejmě důležitou součástí každého veletrhu. Náš veletrh nabídne také možnosti vzdělávání v rámci doprovodných přednášek, seminářů a workshopů. Osobně vidím velikou příležitost také v tom, že se zástupci neziskovek z nejrůznějších míst České republiky mohou setkat a sdílet své zkušenosti a názory. Činnosti neziskovek si vážíme, proto jim nabízíme registraci pouze za cenu režijních nákladů ve výši 400 Kč a pronájem plochy 100 Kč za metr čtvereční bez DPH. Zájemci si současně mohou objednat také pronájem typových stánků, jejichž stavbu sami zajistíme,“ dodává Novotný.

Na veletrhu se budou prezentovat také např. Národní památkový ústav, Ústav památkové péče Fakulty architektury ČVUT, Svaz historických sídel Čech, Moravy a Slezska, Asociace majitelů hradů a zámků a další.

Pořadatelem veletrhu PAMÁTKY 2012 je společnost INCHEBA PRAHA, podrobné informace naleznete na oficiálních stránkách veletrhu ZDE.