Plácek, park a tržiště. Co je a není veřejný prostor?

Datum konání: 14.06.2016, 16:00

Čtvrtek, 2. Červen 2016 - 8:05
| Napsal: | Zdroj: Tisková zpráva

Panelová diskuse v rámci doprovodného programu 1. ročníku České ceny za architekturu proběhne 14. června v DOXu. Debatovat budou Martin Rein-Cano, Miriam Lišková a Vladimír Sitta.

Plácek, park a tržiště. Co je a není veřejný prostor? - foto © ČKA

Kdy: 14. června 2016 od 16 h (vstup možný od 15: 30)
Kde: DOX – Centrum současného umění, Poupětova 1, Praha 7

Moderuje:

  • Karolína Vránková, publicistka (Respekt), členka Akademie ČCA

Diskutují:

  • Martin Rein-Cano (Argentina/Německo), krajinářský architekt, člen poroty ČCA
  • Miriam Lišková (Slovensko), architektka, členka poroty ČCA
  • Vladimír Sitta (Austrálie/Česká republika), krajinářský architekt, FA ČVUT v Praze

Vstup na diskusi je zdarma, účast potvrzujte na e-mailu cena [at] cka.cc.
Zajištěno tlumočení z anglického jazyka.
Facebook události.

Česká komora architektů v lednu 2016 vyhlásila 1. ročník České ceny za architekturu (ČCA). Součástí projektu je řada doprovodných akcí konaných v různých regionech ČR. Panelová diskuse s tématem veřejného prostoru si bude klást otázky typu, co je a co není veřejným prostorem, ukáže příklady dobré i špatné praxe. Současně bude reflektovat pestrou škálu děl přihlášených do 1. ročníku ČCA. Veřejným prostorem se v soutěžní přehlídce zabývá 35 děl, jež tematicky pokrývají náměstí, předprostory, parky, pomníky či další intervence ve veřejném prostoru.

Na panelové diskusi vystoupí porotce ČCA Martin Rein-Cano z berlínské kanceláře TOPOTEK 1, jež stojí za tak významnou realizací jako je „herní“ náměstí Superkilen v Kodani, která se dostala až do finále Mies van der Rohe Award 2013 – Evropské ceny za současnou architekturu. Další diskutující bude rovněž porotkyně ČCA, slovenská architektka Miriam Lišková, která v loňském roce společně se svým kolegou Michalem Sullou získala slovenskou cenu za architekturu CE∙ZA∙AR za realizaci Komunitního centra Máj v Českých Budějovicích. Jak Miriam Lišková, tak Martin Rein-Cano zároveň vystoupí na letošní konferenci reSITE, která se koná v dnech 16. – 17. června. Třetím účastníkem panelové diskuse bude významný krajinářský architekt Vladimír Sitta, který se zaměřuje na veřejný prostor, a jeho četné realizace jsou zastoupeny např. v Austrálii.

Každý účastník akce obdrží Bulletin ČKA s tématem České ceny za architekturu, který zároveň slouží jako katalog všech 475 děl přihlášených do soutěžní přehlídky.

Galerie všech přihlášených projektů na www.ceskacenazaarchitekturu.cz.