Vzdělávací semináře Beton University slaví kulatiny

Středa, 10. Duben 2019 - 0:00
| Napsal: | Zdroj: Reklamní sdělení

Společnost Českomoravský beton, a.s., člen skupiny HeidelbergCement Group, každoročně pořádá vzdělávací semináře Beton University. Tematicky zaměřené semináře jsou vedeny odborníky a mají za cíl informovat účastníky o novinkách v oblasti betonu a stavebnictví. 

Vzdělávací semináře Beton University slaví kulatiny. Foto: Ondřej Hromádko
Fotoalbum: 

Semináře jsou určeny pro širokou odbornou veřejnost a pro všechny, kteří mají zájem dozvědět se nové informace ohledně betonu. Jsou to především architekti, projektanti, stavební dozory, investoři a stavební inženýři. Dveře mají otevřené i pedagogové a studenti. Semináře jsou zároveň zařazené do akreditovaného vzdělávacího programu v projektu celoživotního vzdělávání pro členy ČKAIT a ČKA. 

V pořadí již 10. ročník Beton University odstartoval v Českých Budějovicích v Clarion Congress Hotelu seminářem Konstrukce a betony pro jejich zhotovení IJedná se o první díl seriálu, který je zaměřen na různé druhy betonu tak, jak je potřebují investoři, projektanti a zhotovitelé. V tomto díle semináře budou podrobněji popsány betony pro tenkostěnné a masivní konstrukce. Na semináři zazněly přednášky na téma druhy betonu, specifikace betonu, výroba betonu a legislativa, vlastnosti betonu zkoušené v laboratoři / na konstrukci, betony a cementy pro masivní konstrukce a betony z nabídky skupiny Českomoravský beton. Téma semináře sklidilo u posluchačů značný úspěch. S tímto seminářem jsme taktéž 21. března v Ostravě jarní pololetí uzavřeli. 

Pro posluchače jsme v letošním roce připravili i nové téma s názvem Architektura v betonu zaměřující se na použití pohledových betonů v architektuře. Seminář proběhl v pražském hotelu Artemis a účastníci byli seznámeni s novými předpisy a nástroji pro navrhování nejen pohledových betonů. Součástí semináře byly rovněž přednášky na téma provádění a ošetřování betonu včetně příkladů z praxe. Na semináři vystoupil i prof. Ing. Mgr. akad. arch. Petr Hájek, který získal ocenění Architekt roku 2018. 

Děkujeme všem posluchačům, kteří na semináře dorazili, a budeme se na vás těšit opět v listopadu, a to v Hradci Králové, Brně a Plzni. Termíny nových seminářů naleznete na stránkách www.betonuniversity.cz