Zdeněk Lukeš | Přednášky, vycházky podzim/zima 2012

Úterý, 13. Listopad 2012 - 0:00
| Napsal:

Co nás čeká na závěr roku.

Ve čtvrtek 15. listopadu v 18:30 budeme v pasáži paláce YMCA v Praze v ulici Na Poříčí 12 otevírat komorní výstavu, věnovanou tvůrci této zajímavé budovy Eduardu Hniličkovi, kterou připravila paní Anna Oplatková z UPM.

V sobotu 17. listopadu bude další Psí vycházka, začátek v 10 hodin, sraz na rohu Vítězného náměstí a tř. Jugoslávských partyzánů v Praze 6 – Bubenči. Koná se, nebude-li pršet.

V pondělí 3. prosince od 16:30 se bude v Bio Ponrepo v ulici Bartolomějské 11 promítat dokumentární slovinský film o díle dvou velkých evropských architektů Maxe Fabianiho a Jože Plečnika, který uvedu. Koná se ve spolupráci se Slovinským velvyslanectvím a GJF.

Cyklus přednášek v břevnovském Kaštanu (www.kastan.cz) pokračuje v úterý 4. prosince od 18:30, na programu je přednáška o Bedřichu Feuersteinovi, architektu, který působil také ve Francii a Japonsku.

Konečně je tu vánoční setkání v Grand café Orient v kubistickém domě U Černé Matky Boží na Ovocném trhu v centru Prahy (www.grandcafeorient.cz). Představím moderní stavby historického centra Prahy – Starého města a Josefova (souvisí s vydáním průvodce po pražské moderní architektuře 1900-1950, který uvede na trh v prosinci Paseka). Koná se 20. prosince od 19 hodin.

Psáno pro Neviditelného psa

Klíčová slova: