Dvougenerační dřevěný dům

Středa, 15. Květen 2013 - 0:00
| Napsal:

Stavba v nízkoenergetickém standartu, v technologii evropské dřevostavby, na téměř rovinatém pozemku. Složená ze dvou objektů, části A (mladí manželé) a B (rodiče).

Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Michael Kocych
Ateliér Michael Kocych Architects
Spolupracovníci Marián Kroček, Tomáš Ryž
Stavebník Tomáš Stolín
Generální dodavatel Detex Dřevostavby s.r.o
Subdodavatel
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Frýdek-Místek
GPS souřadnice Latitude: 49
Longitude: 18
Datum projektu 2010
Datum realizace 2012
Užitná plocha 237.00m2
Zastavěná plocha 431.00m2
Poznámka

Užitná plocha: jednotka A 147,0 m2, jednotka B 90,0 m2

Nosnou myšlenkou části A je podélná osa rozdělující dispozici na část jižní (obytnou) a část severní (zázemí), obytná halou s jídelnou a kuchyní, soukromá část pro rodiče (ložnice, pracovna, šatna, koupelna). Část B rovněž disponuje podélnou komunikační osou, dvojtrakt. Kryté dvojité stání a vstup je společným prvkem obou domů. Základová deska na jílovém podloží, beton do systémového bednění.

Obvodové stěny dřevěné (KVH profil), tvořeny dvojřadým systémem letmé montáže typu „two by four“, kde vnitřní k-ce nosná, vnější nenosná. Stěny jsou ve dvojici vzájemně prokotveny dřevěnými prkny vizuálně tvořící žebříky. Všechny vnitřní k-ce zděné z vápenopískové cihly (tepelná stabilita, akumulace tepla) uložené na pěnovém skle; stropy a krovy dřevěné. Střešní krytina epdm kaučuková membrána. Obvodové stěny a střecha difúzně otevřená (difúzní spád), fasáda a střecha provětrávaná, obklad domu tvoří vodorovné borovicové lamely thermowood (část A) a kontaktní zateplovací systém s omítkou (část B). Okna dřevohliníková, izolační trojskla z jižní strany se solárním faktorem 63%, stínění prostřednictvím exteriérových hliníkových lamel Z90. Podlahy v interiéru průmyslové na bázi polyuretanu.

Technologie: centrální jednotka IZT 950l, vytápění podlahové teplovodní, řízené větrání Duplex ECV 380, 3x plochý solárně-termický panel

Publikovaný projekt je součástí Salonu dřevostaveb 2013 a je zařazen do Ročenky Salonu dřevostaveb. Tu lze zakoupit na www.domesistore.com.

Článek vznikl za podpory nesoutěžní přehlídky Salon dřevostaveb.