Formafatal navrhli pobočku Burrito Loco s vlnitým plechem a doplňky z Mexika

Úterý, 13. Únor 2018 - 0:51
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Řetězec s rychlým občerstvením Burrito Loco nedávno otevřel novou pobočku na pražském Žižkově. Investoři oslovili studio Formafatal, aby pro ně navrhlo interiér, který bude charakteristický pro všechny nově vzniklé provozovny. Prim tu hrají pestré barvy a na míru navržené doplňky přímo z Mexika - prostor přitom oproti podobným podnikům působí velmi vzdušným a příjemným dojmem.

Burrito Loco, Formafatal © BoysPlayNice
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Ateliér Formafatal
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Praha
Ulice, číslo Seifertova 826/50
PSČ 130 00
Suma 700 000.00
Měna CZK
Datum projektu 2016
Datum realizace 2017
Poznámka

Foto © Jakub Skokan, Martin Tůma/BoysPlayNice

Zadáním bylo, aby se téma mexické kuchyně propsalo do návrhu interiéru a aby navržené prvky bylo možné aplikovat do různorodých prostor, které si investoři budou postupně pronajímat.

Burrito Loco

Mexiko je plné barev. Charakteristickým znakem je pestrost a nazdobenost. V návrzích jednotlivých poboček zachováváme stále stejné materiály a stejné prvky, pro každou provozovnu jsme však volili jiné barevné kombinace. Barevnost se s každou pobočkou mění na obkladech z vlnitého plechu, výmalbách, keramických dlaždičkách a také na židlích.

Burrito Loco

Charakteristické mexické dlaždičky jsme záměrně nahradili jednobarevnými a do interiéru jsme dotek Mexika dostali skrz některé symboly, které jsou pro Mexiko typické. Zásadním z prvků je symbol kaktusu, který je v interiéru dominantní a stylizovaný v různých formách. Dalšími prvky jsou sombrera a girlandy. Z typicky mexických velkých klobouků jsou vyrobená závěsná svítidla. Girlandy nechybí na žádné mexické party, jsou zavěšené na stromech u každého plechového stánku s občerstvením. V interiéru Burrito Loco jsou nakombinované girlandy z malých žárovek a girlandy ozdobné z vystřihovaným vzorem. 

Burrito Loco

Sombrera, stejně tak jako bílé plastové ozdobné girlandy jsou objednané přímo z Mexika. Obklady z vlnitého plechu symbolizují mexické příbytky. Na polštářích jsou aplikace ve tvaru stylizovaného slunce, které má Burrito Loco ve svém logu.

Burrito Loco

Klíčová slova: