Informační pavilon v Helsinkách

Čtvrtek, 5. Leden 2012 - 1:00
| Napsal:

Kiosek na Kauppatori v centru Helsinek je první z řady stánků používaných turistickým informačním centrem Helsinek pro poskytování informací návštěvníkům města.

Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Ateliér K2S Architects Ltd.
Světadíl Evropa
Země Finsko
Město Helsinky
Datum realizace 2009
Užitná plocha 16.00m2

Kiosek je vytvořen v jednoduchém formálním stylu a využívá současné technologie. Jde spíše o informační zařízení nežli o stavbu. Celé průčelí lze úplně otevřít pomocí dvou poklopů vybavených elektrickým otevíracím systémem. Tímto způsobem lze v malém kiosku obsloužit i větší skupiny lidí. Horní poklop zároveň vytváří přístřešek nad vstupním prostorem. Kiosek je obsluhován jedním zaměstnancem turistického informačního centra. Turistické informace a mapy jsou k dispozici jak v tištěné, tak v digitální podobě.

Fasády jsou vyrobeny ze sklem otryskané antikorozní oceli, pomalované grafickými prvky. Konstrukce se skládá z laserem svařovaných ocelových sendvičových panelů, zatímco v interiéru a pro integrovaný nábytek bylo použito olejované březové dřevo. Lesklá zelená barva obslužného pultu je součástí vizuální identity turistické kanceláře v Helsinkách.

Zadní fasáda kiosku je tvořena podsvícenou leteckou fotografií centra města Helsinky. 

Článek vznikl za podpory společnosti KOMA MODULAR s. r. o.