Od každého trochu

Úterý, 16. Srpen 2016 - 0:00
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Rekonstrukce v Šumavské byla jednoznačně výzvou, která měla snoubit staré s novým. Hlavním požadavkem klienta totiž bylo zachování „původního“ rázu vinohradského bytu, který se nachází ve staré činžovní zástavbě. Vedle nezbytného moderního zařízení tak můžeme najít renovované dveře nebo stávající parketové podlahy. Paráda!

Mio architects, Rekonstrukce bytu v Šumavské ul. – foto © Michal Červený
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Jana Šimánková
Ateliér Mio architects
Spolupracovníci Pavel Zezula
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Praha 2 - Vinohrady
Datum projektu 2013
Datum realizace 2014
Užitná plocha 100.00m2
Poznámka

Foto © Michal Červený

V původní dispozici bytu jsme navrhli dvě výraznější změny, a to propojení obývacího pokoje s pokojem sousedním a zazdění dveří z prostoru chodby. Dále bylo důležité zvětšit prostor koupelny, což se událo na úkor hlavní ložnice.

Nosným prvkem při celé rekonstrukci bylo zachování „původního ducha“ těchto prostor. To jsme podpořili renovací stávajících parketových podlah, špaletových oken a kazetových dveřích. Tyto výrazné prvky jsme doplnili o moderní kusy nábytku.

Obývací pokoj je rozdělen na dvě části, a to kuchyňskou a televizní místnost. Oba prostory jsou propojeny velkými posuvnými dveřmi, které při otevření umožní vizuální propojení mezi oběma pokoji. V televizní místnosti je navržena rozkládací sedací souprava a vestavěná stěna s šatní skříní a nikami na knihy či dekorace. To umožňuje pokoj využít jako plnohodnotnou ložnici.

Celý byt je barevně řešen v neutrálním duchu béžové a šedé barvy. Tento koncept je doplněn o barevné akcenty jednotlivých kusů nábytku.