Střecha vyztužená uhlíkovými vlákny a celoprosklené stěny. Otevřel se nejnovější Apple Store

Úterý, 31. Říjen 2017 - 0:41
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Nejhodnotnější společnost současnosti, technologický gigant Apple si od svých začátků vždy velmi potrpěl kromě dokonalého zpracování svých výrobků také na architekturu vlajkových obchodů. Apple Story všude po světě proto navrhují přední architekti, na mnoho z nich pracovalo také přední anglické studio Foster + Partners, které se podepsalo i pod novým obchodem Apple v Chicagu. Apple Michigan Street se stává samozřejmou součástí věřejného prostoru - bez znatelnějších ohraničení prostoru.

Apple Michigan Avenue , Foster + Partners © Nigel Young, Foster + Partners
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Ateliér Foster + Partners
Světadíl Amerika
Země Spojené státy americké
Město Chicago
Datum realizace 2017

Projekt nového obchodu Apple na Michigan Avenue vytváří novou platformu pro nejrůznější události přímo v srdci Chicaga. Spojuje bohatou historii města s jeho současnou živoucí kulturou. Nachází se v blízkosti řeky Chicago a klesá z náměstí Pioneer Court směrem k řece, čímž vytváří nové spojení mezi městem a nábřežím.

Pioneer Court je velmi důležité náměstí v rámci celé historie města. Je to místo, kde Jean Baptiste Point de Sable – zakládající otec Chicaga – poprvé bydlel a také pracoval. Obchod Apple Michigan Street je umístěn nad širokým veřejným schodištěm, které spojuje řeku se zmíněným náměstím. Pozvolný sklon schodiště vytváří živé prostředí, kde se lidé mohou scházet a společně si užívat prostředí města i řeky.

Schodiště prostupuje interiérem a exteriérem budovy. Prochází stěnami budovy – dematerializovanými čirým sklem – a napojuje se na rušné centrum obchodu. Celý prostor je chráněn velmi subtilní střechou vyztuženou uhlíkovými vlákny, kterou podepírají štíhlé ocelové sloupy. Jak interiér budovy sestupuje směrem dolů k řece, chová se jako odpočinkové místo okolo prostoru zvaného Fórum – Apple centra kreativity, vzdělávání a zábavy.