ČVUT v Praze pořádá mezinárodní festival Techfilm a konferenci Emtech

Čtvrtek, 12. Březen 2009 - 23:27
| Napsal:
České vysoké učení technické v Praze pořádá ve dnech 16. až 19. března 2009 již 46. ročník mezinárodního festivalu TECHFILM a 4. ročník mezinárodní konference EMTECH. Akce se koná pod záštitou rektora ČVUT v Praze a starosty MČ Praha 6 v sálech Kongresového centra Masarykovy koleje ČVUT, Thákurova 1, Praha 6.

 

Mottem letošního ročníků festivalu je „Technologie pro život“. Návštěvníci se můžou těšit na projekce snímků o vědě, technice, umění a životním stylu. Chybět nebudou ani přednášky a prezentace na aktuální téma. Vstup na festival je volný a otevřen bude denně od 9.00 do 14.00 hodin. Festivalové projekce uvedou více než 80 snímků z patnácti zemí světa.
 
„Diváky bych upozornila na kanadský snímek z cyklu Objevy o největším civilním letadle na světě „Air Bus 380“, český snímek o oceněné Stavbě roku 2007 „Proměna údolí“, dánský populárně-vědecký snímek „Pohybující se země“, německý snímek Eko-zločiny: Zabiják ozonů, francouzský seriál „Příběh antibiotik“ a snímek „Ztraceni v poušti“, který nás zavede mezi obyvatele Persie ( srdce Íránu),“ V rámci konference se představí exkluzivní přednášející. Setkáme se nejen s osobnostmi z univerzitního prostředí, ale také z velmi úspěšných a světově známých firem“: doplnila k programu festivalu jeho hlavní organizátorka Milada Balounová z Fakulty elektrotechnické ČVUT. 
 
 
Více informací najdete na http://emtech.cvut.cz

 

Klíčová slova: