Designové lampy z milánského veletrhu osvětlení nechybí v portfoliu Light Works

Úterý, 11. Červen 2019 - 0:31
| Napsal: | Zdroj: Reklamní sdělení

Na milánském veletrhu osvětlení Euroluce, který je součástí slavného Salone del Mobile, představili novinky v sortimentu výrobci Marset, Fritz Hansen a Tonone. Nové materiály, barvy i celé kolekce nyní najdete také v portfoliu společnosti Light Works.

Novinky z milánského veletrhu osvětlení Euroluce v portfoliu společnosti Light Works, lampy LaFlaca od Marset. Zdroj: Light Works
Fotoalbum: 

Marset

Sofistikovaná svítidla Ginger se nově představila v provedení z leštěné mosazi. Vyvážené proporce lamp se subtilním kruhovým stínidlem a výrazným středem v tomto materiálu dokonale vynikají. Vzhledem k nepřímému světlu, které lampy emitují, neoslňují a jejich měkké světlo výrazně dekoruje celý interiér. Nabízí se hned ve třech barevných variantách – zlaté, černé a bílé v mnoha typech svítidel, od stolních až po závěsná.  

Oblý tvar stolních lamp z kolekce Bolita působí naprosto organicky a stejně přirozené je i využití svítidla. Důmyslný LED systém, který se ukrývá v podložce, umožňuje lampu rozsvítit, či naopak stmívat pouhým posouváním difuzéru po podkladu. 

Originální stolní lampu nabízí také kolekce Dipping Light. Výrazné svítidlo, které je možné nabíjet, je výsledkem ruční výroby. Při ní jsou skleněné koule opakovaně máčeny v barvě. Různě silné vrstvy glazury fungují jako stínidlo a zároveň je jimi dosaženo atypického barevného efektu. Kolekce evokující retro se nabízí v několika výrazných barevných variantách a vedle stolní lampy také jako závěsné a nástěnné svítidlo hned v několika provedeních.

Textilní stínidlo stojací lampy LaFlaca funguje jako jemný paraván přirozeně dělící prostor. Oblý světelný zdroj, který se ukrývá uvnitř látky napnuté na kovovém rámu, se objevuje při rozsvícení a zjemňuje původně přísně geometrický tvar svítidla dalším rozměrem. Lampy LaFlaca, které jsou vhodné pro interiéry i exteriéry, je možné zakoupit ve třech rozměrech a dvou barevných provedeních.

Kolekce Vetra z dílny španělského designéra Joana Gaspara s jemně tvarovanými oblými svítidly se na veletrhu objevila v nepřehlédnutelné temně oranžové. Hladká skleněná skořápka stínidla směřuje většinu záření přímo dolů, zbytkem záření je prosvětleno celé svítidlo. V kolekci najdeme jak stolní, tak stojací lampy i závěsná svítidla.

FRITZ HANSEN

Stolní lampy Planner jsou důkazem toho, že i malé doplňky mohou vyvolávat velký efekt. Svítidlo, které na své uvedení na trh čekalo už od 50. let, kdy jej navrhl americký designér Paul McCobb, v sobě nezapře inspiraci skandinávským designem. Skleněný difuzér spočívá na pevně rozkročených kovových nožkách a jemně a efektivně rozptyluje záření světelného zdroje. Kovové podnoží se nabízí v mosazné a černé barvě. 

TONONE

Výrobce Tonone v tomto roce přichází s celou novou kolekcí, jež představil na veletrhu. Série svítidel Beads v industriálním stylu sází na jednoduchost a přesnost geometrických tvarů a jednoznačnost černého provedení. Po celé ploše rovnoměrně svítící kruh sloužící jako zdroj světla je možné variabilně natáčet a přizpůsobit tak nasvícení konkrétnímu interiéru.

Klíčová slova: