Dřevěné dny otrevřených dveří 2009 - 2. ročník dnů otevřených dveří v dřevostavbách

Čtvrtek, 3. Září 2009 - 2:00
| Napsal:
Po roce máte opět možnost navštívit právě dokončené moderní dřevostavby v okolí Prahy. Udělejte si první říjnový víkend výlet a navštivte zbrusu nové dřeostavby, které jsou při příležitosti 2. ročníku Dřevěných dnů otevřených dveří pro veřejenost na dva dny zpřístupněny.

Zaujaly vás domy ze Salonu dřevostaveb? Uvažujete o vlastní moderní dřevostavbě? Nebo se prostě jen chcete o dřevěných domech dozvědět víc? Díky laskavosti spokojených majitelů a úsilí architektonických kanceláří se po roce opět podařilo zpřístupnit několik nově dokončených dřevostaveb v okolí hlavního města. O víkendu 3. a 4. října tak máte jedinečnou příležitost tyto dřevostavby osobně a pohovořit zde přímo s jejich architekty.

Dřevěné dny otevřených dveří jsou součástí celoročního projektu Salon dřevostaveb, největší české přehlídky architektury dřevostaveb. V rámci Salonu dřevostaveb můžete v průběhu roku vedle dnů otevřených dveří navštívit také výstavu, přednášky domácích i zahraničních architektů nebo projekte dokumentů.
 
Akce se koná v rámci mezinárodního festivalu architektury Architecture Week 2009, který se uskuteční od 21.9. do 4.10.
 
Termín konání DDOD: 3. – 4. října 2009
Dřevostavby můžete navštívit v oba dny od 10:00 do 18:00

V rámci Dřevených dnů otevřených dveří můžete navštívit tyto stavby:

RD Domesi Radlík

Kompaktní rodinný dům čtvercového půdorysu je zastřešen pultovou střechou. Vchod je z východní strany do zádveří, odkud je vstup do technické místnosti a chodby. Z té je pak přístup do obývacího pokoje s kuchyní a jídelnou. Z prostoru obývacího pokoje je přímý vstup do zahrady a na terasu, která je krytá přesahem střechy a stěn. V 1.NP se nachází koupelna, pracovna, ložnice a pokoj pro hosty. Dům je navržen tak, aby co nejvíce těžil z polohy s výhledem, důraz je však kladen i na poskytnutí dostatečného soukromí majitelům. To zajišťuje stínící technika umístěná přímo na fasádě.
 

RD Domesi – na východním okraji Prahy

Atypická nízkoenergetická vila zaujme zvenku na první pohled poměrně masivním prvkem patra, které svými přesahy přirozeně stíní subtilní prosklené přízemí. To je velkými okny maximálně otevřeno na jihozápadní stranu do zahrady. Ze severovýchodu je dům naopak uzavřenější. Výrazným prvkem v interiéru je otevřená galerie v prostoru nad jídelnou. Galerie zasahuje z přízemí až do prvního poschodí. Materiál použitý na fasádě vychází z tradice funkcionalistických staveb v okolí. Na vrchní části domu je použita bílá omítka, která horní hmotu domu ještě zvýrazňuje.  V přízemí byly naopak vedle velkých prosklených ploch použity dřevěné obklady z palubek, které souzní s dřevěnými terasami a spolu s vystupujícími stěnami „kotví“ dům k zemi.
 
Adresy jednotlivých staveb a další informace o akci najdete na www.salondrevostaveb.cz a www.architectureweek.cz
Klíčová slova: