Get into the „Moods” – Buďte v náladě!

Úterý, 7. Prosinec 2010 - 1:00
| Napsal:
Dokáže architektura působit na naši náladu? Nepochybně ano, pražský hotel „Moods” je toho výborným příkladem. V interiéru tohoto hotelu přecházením z místnosti do místnosti, z patra do patra se téměř vždycky vaše nálada jinak zabarví. Nechte se unést a oddejte se chuti svých nálad!

Pražskou metropoli letos obohatil zbrusu nový designový boutique hotel s názvem Moods. Nomen est Omen a Hotel Moods se tudíž vyznačuje naprosto odlišnou atmosférou a náladou, než hotely podobného typu.

Důvodem je hlavní koncepce interiéru hotelu, která vychazí z využití organickych přirodních materiálu, jako jsou dřevo, bambus, mechová stěna apod., v kontrastu s betonem, sklem a moderními technologiemi. Design hotelu, který se zakládá na organických a přírodních materiálech, vzešel z dílny mladých talentovaných designérů Vladimíra Žaka a Romana Vrtišky. V rámci rekonstrukce prostorů vznikl nevšední koncept hotelu, který zahrnuje rovněž řešení atypických kusů nábytku, světel a designových doplňků, jako jsou například záložky knih.

Celkový projekt vznikal s důrazem na detail a prolnutí grafických prvků s interiéry. Hotel Moods vznikl v činžovním domě v srdci Prahy 1, v Klimentské ulici, kde se v 90. letech nacházela banka. Hotel disponuje 52 pokoji. Rovněž zde najdete dvě vicepodlažní apartmány, multifunkční konferenční mistnost, masáže a bar. Prostor recepce je oživen mechovou stěnou a kolem sloupu z leštěné nerezi se rozkládá atypická sedací souprava. Recepční pult dominuje stěna z řezaných bambusů, která se v podsvícené verzi obejvuje také za barem. Bar rovněž zdobí vypískovaný vzor ve formě tapety.

Hotel Moods působí jako organický a do detailů promyšlený celek, kde se jednotlivá funkční i estetická řešení prolínají. Autorský designérský tandem Žák/Vrtiška již kooperuje od dob společného studia na pražské Vysoké škole uměleckoprůmyslové a je držitelem mnoha prestižních ocenění, mezi nimiž nutno jmenovat např. Narodní cenu za studentský design (Roman Vrtiška) nebo cenu Czech Grand Design v kategorii objev roku (Vladimir Zak). Oba autoři mají za sebou spolupráci s renomovanými značkami jako jsou například: Jitona, Teribear, Interspar, Nadace Terezy Maxove, Verreum, Ruukki, Diesel, Mattoni, UP zavody, Belda factory, Moravske sklarny Kvetna, Spokar, Prowork, Indeco, Ceska Sporitelna, Egoe, mmcite, Scandium, Inno ad.