Nemetschek Allplan určuje systémem Allplan 2011 nová měřítka na trhu AEC

Pátek, 19. Listopad 2010 - 1:00
| Napsal:
Volně podle motta „Vítejte v budoucnosti, kde všechno je možné“ se prezentuje systém Allplan 2011 pomocí inovačních nástrojů, intuitivní obsluhy, bezproblémovou výměnou dat a využitím internetu jako centrální platformy. Nemetschek Allplan: vedoucí platforma AEC pro modelování 3D budov s výkazy výměr a kalkulaci nákladů!

Kompletním přepracováním grafického jádra se v systému Allplan dosahují doposud nemožné časy zobrazení a regenerace obrazu.

Peter Mehlstäubler, jednatel společnosti Nemetschek Allplan GmbH vysvětluje: „Nové funkce jsou ušité na míru individuálním požadavkům projektantů. Allplan 2011 je výrazně podporuje v jejich každodenní práci a vytváří pro ně větší kreativní prostor. Uživatel vytvoří své návrhy rychleji, než kdykoliv před tím. Kde a kdy už přitom nehraje roli. Uživatel bude mít kdykoliv k dispozici veškerý obsah a informace pro Allplan online.

Jednoduchá obsluha umožňuje efektivní práci

Allplan 2011 otevírá v obsluze nové cesty. Dialogová okna v novém systému Allplan jsou vytvořena tak, aby bylo jejich ovládání pro uživatele intuitivní. Optimální softwarová ergonomie přispívá k cílené a efektivní práci. Ve vývoj jsme se zaměřili speciálně na uživatelskou přívětivost. Výsledkem jsou například nové reporty, které si může uživatel jednoduchým způsobem upravovat. Uživatel si tak může lehce upravit vzhled předdefinovaných reportů pro vlastní kancelář nebo individuálně pro konkrétní projekty.

Bezproblémová výměna dat díky novým datovým formátům a rozhraním

Allplan 2011 dále posiluje svoje použití jako CAD platforma nabídkou více než 50 různých výměnných formátů. Aktuální verze byla rozšířena o další výměnné formáty, jako je STL pro Rapid Prototyping a SKP obousměrnou komunikaci pro Google SketchUp a Google Earth. Rozhraní IFC bylo optimalizované pro bezproblémovou, konfigurovatelnou výměnu kvalitních 3D dat modelů budov.

Dva světy, jedno spojení: Allplan 2011

Allplan a Internet jsou k sobě ve verzi 2011 ještě blíže. „Allplan Connect“ startuje nový, mezinárodní online portál pro uživatele systému Allplanu a pro zákazníky se smlouvou Servis plus. Servisní portál spojuje internetem uživatele programu Allplan po celém světě. Nabídka portálu je rozsáhlá – od fóra uživatelů přes knihovny objektů a nabídky dalšího vzdělávání až po podporu a aktualizace softwaru – a lze ji využívat kdykoliv a kdekoliv. Verze 2011 nabízí uživatelům množství nových, pro Allplan ptimalizovaných CAD objektů, symbolů a textur, aby bylo možné vytvářet náročné návrhy a modely. Tento obsah je k dispozici také online v Allplan Connect. Zákazníci se smlouvou Servis plus mají k dispozici exkluzivní a mimořádně rozsáhlou nabídku nových CAD knihoven.

Možné jsou i aktualizace programu Allplan prostřednictvím online spojení. Pomocí nové funkce automatické aktualizace může uživatel aktualizovat svůj software automaticky, poloautomaticky nebo manuálně. Administrátor může nastavit cíleně centrální aktualizaci pracovišť, čímž zajistí, že každý počítač se systémem Allplan v síti bude při dalším spuštění programu aktualizován na nejnovější verzi.

 

Rychlé zobrazování díky novému grafickému jádru

Trend pro použití stavebních prvků a komplexních 3D modelů vyžaduje zvýšený výkon pro zobrazování a další zpracování těchto dat. Systém Allplan 2011 nabízí uživatelům i při velkých datových objemech přesné a rychlé zobrazení ve všech konstrukčních pohledech, při posouvání nebo změně výřezu obrazovky. Vrcholem této novinky je interaktivní výpočet skrytých hran.

O společnosti Nemetschek Allplan

Společnost Nemetschek Allplan GmbH s hlavním sídlem v Mnichově je přední evropský výrobce softwaru pro projektování a využívání budov. Jako stoprocentní dcera spol. Nemetschek AG firma vyvíjí inteligentní IT řešení pro architekty, stavební inženýry, stavební společnosti a facility manažery. Základní produkt Allplan optimalizuje celý proces vzniku budov co do kvality, nákladů a úspory času a používá ho přes 60.000 zákazníků v 16 jazykových verzích. Allplan pokrývá všechny stupně využití moderního CAD systému: od jednoduchého 2D kreslení přes 3D projektování až pro objektově orientované modelování budov s výpočtem množství a nákladů. Více informací na www.allplan.cz.

Klíčová slova: