Pozvánka na konferenci Inteligentní digitální domácnost

Pondělí, 3. Srpen 2009 - 15:31
| Napsal:
Sdělovací technika Vás zve na konferenci - Inteligentní digitální domácnost, která se koná 24. září 2009 v Praze jako doprovodná konference veletrhu FOR ARCH 2009.

Inteligentní digitální domácnost, to nejsou jen samostatná, náhodná řešení. Je to celková architektonická a technologická koncepce sdružující do jednoho systému postupně všechny funkce, aplikace a koncová zařízení moderní domácnosti – černé i bílé zboží, komunikační a ovládací terminály, výpočetní techniku, zabezpečovací systémy, zařízení přispívající k integraci stávající techniky do nových multimediálních systémů a podobně. Domácí spotřební elektronika, telekomunikace, informatika a automatizace postupně splynou do jediného systému.

Cílem konference je informovat o moderních technologiích propojení zařízení a systémů v moderní domácnosti, jejich dopadu na plánování a realizaci stavebních řešení a podpořit jejich implementaci v bytové výstavbě. Upozornit uživatele na to, že vysokorychlostní přístup k Internetu se stává nezbytností a síťové propojení domovních a bytových funkcí a systémů znamená velkou perspektivní flexibilitu.

Zdůraznit, že při progresivním plánování moderní realizace domácnosti je nutné mít na zřeteli i požadavky a potřeby uživatele ve stáří – možnost asistenčních služeb, jednoduché ovládání, apod. Životnost domu nebo bytu a jeho hodnota, se díky základnímu modernímu technickému vybavení patřičnou infrastrukturou podstatně zvýší. Zátěž životního prostředí a provozní náklady se sníží.

Konference se zaměří na perspektivní architektonická a technologická řešení moderních exteriérů a interiérů, která jsou předpokladem úspěšné realizace inteligentní digitální domácnosti. Nesoustředí se jen na to, co je technologicky možné, ale především na to, co přináší výhody pro uživatele, co zkvalitní jeho život a zjednoduší provoz domácnosti dnes a zítra.

Vstup na konferenci je volný na základě registrace na www.stech.cz.

Kontakt: redakce [at] stech.cz

Klíčová slova: