Přednáška na AVU – sonda do současné české architektury

Úterý, 23. Listopad 2010 - 1:00
| Napsal:
V rámci středečních přednášek na AVU se 24. 11. 2010 v 18:00 v Digilabu AVU (3. patro) uskuteční přednáška Karoliny Jirkalové. Přednáška s názvem „Tady a teď“ si bere za cíl učinit sondu do současné české architektury.

Středy na AVU


cyklus veřejných přednášek pořádaných VVP AVU

 

 
 Název:
Sonda do současné české architektury
 Kdy:

24.11.2010, 18:00, Digilab AVU (aula) - 3. patro

Akademie výtvarných umění, U Akademie 4, Praha 7 

 Kde: Přednáškový sál v Domě umění (GVUO), Jurečkova 9, Ostrava
 Pořádá: AVU Praha
   


Karolina JIRKALOVÁ, TADY A TEĎ. Pokus o sondu do současné české architektury

Publicistka Karolina Jirkalová uchopí současnou architekturu skrze její silná témata, inspirace, „školy“, ale i problémy, rozpaky a absence. Cílem je najít určitá významová těžiště, obsahy, témata a formy, ve kterých se různorodá škála české architektury zhušťuje a nabývá na síle. Anebo naopak řídne a odhaluje svá slabá místa. Nečekejte kunsthistorii, spíš zvědavé pozorování.

Karolina Jirkalová (*1976), novinářka, kritička a editorka se zaměřením se architekturu, výtvarné umění a literaturu, v roce 2003 absolvovala Filozofickou fakultu UK v Praze. V letech 2003 až 2005 pracovala jako redaktorka Českého rozhlasu 3 – Vltava. Od roku 2007 je zástupkyní šéfredaktora časopisu Art&Antiques. Přispívá do Lidových novin, časopisu Era 21 a dalších médií, spolupracuje s občanským sdružením Kruh. V roce 2008 spolu s Miroslavem Masákem edičně připravila publikaci Architekti Sial, o rok později se podílela na knize rozhovorů Město mezi domy.

 

Klíčová slova: