Soutěž pro studenty vysokých škol Superstudio vyhlašuje 10. ročník. Zadání vytvoří studio OMMX z Londýna

Středa, 15. Leden 2020 - 7:47
| Napsal: | Zdroj: Tisková zpráva

Architektonicko-urbanistická soutěž pro studenty vysokých škol SUPERSTUDIO letos oslaví 10 let od založení. Na jubilejním ročníku bude spolupracovat významné architektonické studio OMMX z Londýna, které vytvoří zadání soutěže. Zakladatelé studia také zasednou ve finálové porotě a uvedou přednáškou finálový večer 7. března v pražském CAMPu. SUPERSTUDIO letos opět proběhne ve všech městech s výukou architektury v Česku a na Slovensku.

Loňské finále Superstudia hostil vyprodaný CAMP, na fotce všichni účastníci finále, uprostřed porotce Pavel Nasadil a zakladatelé ateliéru fala © Dominik Kučera
Fotoalbum: 

První ročník soutěže pro studenty vysokých škol, která se zaměřuje na otázky architektury, urbanismu a současných měst, proběhl už roku 2011. Od svého založení architekty Davidem Neuhäuslem a Matějem Hunalem prochází Superstudio neustálým vývojem, jeho základní koncept se ale nezměnil – studenti mají stále pouze a přesně 24 hodin na vypracování konkrétního zadání.

Na podobě jubilejního 10. ročníku se výrazně podepíší mladí architekti Jon Lopez a Hikaru Nissanke z oceňovaného londýnského studia OMMX, které loni získalo nominaci na Cenu Evropské unie za současnou architekturu – Mies van der rohe Award. Architekti vytvoří letošní zadání a zároveň zasednou ve finálové porotě. Svou úvodní přednáškou pak zahájí finálový večer 7. března v pražském prostoru CAMP, na který naváže výstava vítězných projektů.

Finále budou o týden dříve tradičně předcházet veřejně přístupná lokální kola, a to již potřetí ve všech městech s výukou architektury v Česku a na Slovensku – Praze, Bratislavě, Liberci, Brně, Košicích a Ostravě. Do soutěže se mohou přihlašovat dvou až tříčlenné týmy složené ze studentů vysokých škol bez ohledu na obor a ročník studia. Registrace budou spuštěny 27. ledna na superstudio.cz, vítězové si mezi sebou rozdělí prize money ve výši 50 000 Kč.

Podívejte se, jak vypadal minulý ročník.


9. ročník Superstudia vyhráli studenti pražské UMPRUM Adam Šustek a Vojtěch Tecl © Dominik Kučera