Sezóna Minimal

Úterý, 10. Listopad 2009 - 1:00
| Napsal:
Výstava Sezóna „Minimal“ je již sedmou akcí stejnojmenného projektu, který si klade za cíl propagovat mladé tvůrce v oblasti designu interiéru a stolování. Funkční, tvarově čisté a jednoduché práce představí na deset autorů, kteří realizují v materiálech sklo, porcelán nebo plast.
 Název:
 Výstava "Sezona Minimal"
 Kdy:  3. 11. - 27. 11. 2009
 Vernisáž:  2. 11. 2009, 17:00
 Kde:  ČRo Plzeň, nám. Míru 10, Plzeň

Vystavující

Ondřej Batoušek
Zita Brožková
Jitka Kamencová-Skuhravá
Joo Kawasumi
Pavla Krčmaříková
Michaela Mertlová
Tereza Pavúčková
Štěpán Rous
Petr Stehlík
Markéta Váradiová

Instalace: Petr Stehlík
Grafika: Jan Příhoda
Kurátor projektu: Kamila Stehlíková
 

O projektu Sezóna

Výstavní projekt Sezóna si klade za cíl podporovat tvorbu mladých autorů zabývajících se užitým uměním v oblasti doplňků do interiéru a designu stolování. Cílem je společné představení novinek a upozornění na práce, které se vymykají nabídce na současném trhu. Výstavní projekt je nekomerčně zaměřen a snaží se pomoci při zviditelnění jednotlivých tvůrců. Poprvé byl prezentován v budově Českého rozhlasu v Plzni, následně v bratislavském Dizajn Štúdiu ÚĽUV, Českém centru v Košicích, Design centru ČR v Praze. V roce 2008 se představil s novou koncepcí a podnázvem Idylka v Galerii VŠUP v Praze v rámci přehlídky Designblok ´08 a posléze na veletrhu Mobitex v Brně.

Sedmá výstava s podnázvem „Minimal“ se soustředí na jednobarevné, tvarově jednoduché ve svém zpracování minimalistické práce. Instalace staví na kontrastu bílých exponátů s červeným podkladem či pozadím. Realizace ze skla, porcelánu nebo umělé hmoty představí v budově Českého rozhlasu Plzeň deset mladých designérů.
 

Klíčová slova: