Staňte se lektorem projektu Architektura pro školy

Čtvrtek, 11. Listopad 2010 - 1:00
| Napsal:
Nezisková organizace Centre for Central European Architecture připravila vzdělávací cyklus Architektura pro školy, školy pro architekturu! V současnosti probíhá ve spolupráci s Akademickým Gymnáziem ve Štěpánské ulici jeho pilotní fáze. V budoucnu bude projekt rozšířen i na další gymnázia a střední školy. A vy můžete být lektory tohoto projektu!

Cílem vzdělávacího cyklu je zvýšit povědomí mladé generace o současné architektuře a urbanismu. Kurzy mají podobu buď teoretických přednášek nebo vycházek po Praze. Pro projekt se hledají noví lektoři, zájemci mohou kontaktovat CCEA na e-mailových adresách: cimbal [at] ccea.cz nebo vasourkova [at] ccea.cz.

Projekt reaguje na podmínky vzdělávání v oblasti architektury na středních uměleckých školách a gymnáziích. Často nerozumíme prostředí, v kterém žijeme. Nevíme, jak bychom mohli i my přispět k jeho zlepšení. Kritizujeme ho, aniž bychom dokázali hlouběji a nestranně ohodnotit jeho klady a zápory. Na přednáškách budou nejen studenti, ale i pedagogové, kteří budou CCEA plně spolupracovat na vytváření edukačních osnov, tím se zaručí, že se i po ukončení projektu bude architektura na školách neustále „pohybovat“.

Klíčová slova: