Velux pokračuje v podpoře budoucích architektů

Pátek, 2. Říjen 2009 - 2:00
| Napsal:
Společnost VELUX Česká republika, s.r.o., dodavatel střešních oken, rolet a žaluzií, vyhlašuje již šestý ročník úspěšné soutěže Rodinný dům s obytným podkrovím. Soutěž je určena studentům středních průmyslových škol stavebních z celé České republiky. Záštitu nad šestým ročníkem soutěže převzalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.
„Vzrůstající zájem ze strany studentů nás utvrzuje v tom, že soutěž s názvem Rodinný dům s obytným podkrovím má svůj význam. Studentům dává možnost vyzkoušet si navrhování rodinného domu i přípravu své práce pro prezentaci v soutěži. Oblíbená je také možnost konzultace s porotci. V letošním roce předával studentům při vyhlášení soutěže své zkušenosti a cenné rady akademický architekt Martin Rajniš – a živá a neformální konzultace o projektech byla potěšujícím vyvrcholením celé akce,“ sdělila Jana Mašatová, produktová manažerka společnosti VELUX.
 
 
Cílem soutěže je podpora kreativní práce mladých budoucích architektů a projektantů a umožnění dalšího vzdělávání v oblasti obytných podkroví, kde jsou použita střešní okna jako hlavní zdroj prosvětlení. Účastníci soutěže budou mít také možnost vzájemně sdílet a konfrontovat své zkušenosti se zpracováním tohoto tématu.
 
Do šestého ročníku soutěže se studenti mohou registrovat od 30. září do 30. prosince 2009, a to prostřednictvím on-line formuláře na webových stránkách společnosti VELUX – www.velux.cz. Uzávěrka pro odevzdání zpracovaných soutěžních návrhů je 30. dubna 2010. Do soutěže mohou být přihlášeny projekty rodinných domů, kde jsou použita střešní okna jako hlavní zdroj denního prosvětlení. Odborná porota bude projekty posuzovat podle těchto kritérií: celkové architektonické a technické řešení objektu, technicky správný návrh střešních oken s ohledem na zajištění optimálního osvětlení, ventilace a respektování zásad stavební fyziky a správná specifikace výrobků velux.
V prvním kole soutěže bude porotou složenou ze zástupců přihlášených škol a společnosti VELUX vybráno a oceněno šest nejlepších návrhů. První tři návrhy z každé školy pak postoupí do celostátního kola. Ve druhém – celostátním – kole zasedne porota složená z nezávislých odborníků a jednoho zástupce společnosti VELUX. Společně pak vyhodnotí návrhy a určí tři absolutní vítěze, kteří si rozdělí finanční výhry v celkové hodnotě 30 000 Kč. Mimo hlavní ceny může porota udělit i zvláštní ocenění.
 
Slavnostní vyhlášení vítězů pátého ročníku soutěže Rodinný dům s obytným podkrovím se uskuteční v červnu 2010 za účasti odborné poroty, vítězů a jejich profesorů či spolužáků.
 
Do předchozího pátého ročníku se přihlásilo celkem 117 studentů z 22 středních průmyslových škol stavebních z celé České republiky. Odborná porota kromě ocenění tří vítězných projektů udělila i tři další zvláštní ocenění. Celkem si mezi sebou vítězní studenti rozdělili odměnu ve výši více než 42 000 Kč.
Klíčová slova: