Výstava Salon dřevostaveb 2009

Úterý, 22. Září 2009 - 2:00
| Napsal:
Salon dřevostaveb je ve svém oboru jedinečnou celoroční přehlídkou současné kvalitní české architektury staveb s použitím dřeva. Svým pojetím překračuje rámec tradiční výstavy či konference a snaží se být otevřenou atraktivní prezentací moderní architektury, která návštěvníkům představuje výběr toho nejlepšího z české architektury dřevostaveb.

Salon dřevostaveb 2009

KDY: 21. 9. - 23. 10. 2009 od 9.00 do 17.00 hodin
KDE: Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, Václavské náměstí 833/31, Praha 1

ORGANIZÁTOR: Prodesi, v.o.s.

V rámci Architecture Week se pod patronací Salonu dřevostaveb konají dvě akce: výstava Salon dřevostaveb 2009 a Dřevěné dny otevřených dveří; 2. ročník dnů otevřených dveří ve dřevostavbách.

Na výstavě najdete nejzajímavější dřevostavby realizované v uplynulém roce v České republice. Kvalita architektury je hlavním kritériem účasti na výstavě, a tak nepřekvapí, že zde uvidíte převážně unikátní architektonická díla předních českých architektů, zabývajících se dřevostavbami. Dalšími hledisky pro výběr staveb jsou pak aktuálnost realizace (zpravidla uplynulý rok), výrazný podíl použití dřeva, důraz na odpovědnost k životnímu prostředí a úspory energie. Jednotlivé stavby jsou prezentované na velkoplošných bannerech, z nichž každý je věnovaný jedné z 25 realizací.

Klíčová slova: