Architektura /

Architektu(h)ra v5.0 aneb kdo nehraje, nevyhraje!

Výsledky čtyř předchozích ročníků Architektu(h)ry, studentského workshopu na Ještědu dávají tušit, že ani letos nebude nouze o zajímavá témata. Opět nazrál čas, kdy se studenti i mladí absolventi mohou hlásit se svými náměty, aby se pokusili nominovat se na Ještěd. Osmnáct autorů nejzajímavějších zadání dostane možnost podívat se na víkend na Ještěd, kde bude workshop probíhat. Nejlepší z nejlepších pak získá vizualizační program Artlantis R.

Petr Vaněk , 25. 2. 2010

Pokud i vy patříte mezi případné zájemce o účast na workshopu, zapište si do diáře několik důležitých termínů týkajících se účasti na workshopu Architektu(h)ra v5.0.

Důležité termíny

12.3.2010 | Termín ukončení registrace (zaslání přihlášky)

22.3.2010 | Termín oznámení nominovaných účastníků

_9.4.2010 |

11.4.2010 | Prodloužený víkend na Ještědu

  Vlastnímu workshopu předchází do 12. března 2010 registrace zájemců o účast na workshopu. Ti musí současně s přihláškou předložit také zadání své úlohy, kterou budou v rámci workshopu zpracovávat. Nejlepších 18 účastníků a 4 náhradníci budou následně organizátory nominováni k účasti na workshopu.  

Architektu(h)ra v4.0 | Janica ŠipulováFoto: eArch

Architektuhra v3.0 | Pavel RakFoto: eArch

vlevo: Architektuhra v4.0 | Janica Šipulová: Duchnelli:  - vítězný projekt (2009) vpravo: Architektuhra v3.0 | Pavel Rak: Iceberg Research Observatory - vítězný projekt (2008)

 

Pro koho je workshop určen?

Workshop na Ještědu je určen studentům všech druhů studia a mladým absolventům (Vztahuje se na mladé absolventy do 3 let po absolvování studia.) vysokých škol se zaměřením na architekturu a stavitelství, kteří ovládají ArchiCAD. Myšlenkou workshopu je nabídnout mladým architektům možnost vyzkoušet si program ArchiCAD v návaznosti na obecné 3D modeláře, například Cinema 4D. Cinema 4D je program pro obecné 3D modelování, který se řadí do kategorie tzv. NURBS modelářů, kam patří například také 3d max, Rhinoceros, Maya a další. Obecné 3D programy umožňují mnohdy kreativnější práci s volnými tvary. ArchiCAD zase při zachování výhod virtuální budovy umožňuje automatické generování 2D dokumentace ze 3D modelu.  

1 workshop 2 záměry

  Práce s více programy Jedním ze záměrů workshopu je vyzkoušet si na vlastní kůži spolupráci více programů v návaznosti na ArchiCAD a přesvědčit se o možnostech komunikace zvolených programů a také o schopnostech studentů, kteří tyto nástroje vezmou do svých rukou.   hra s architekturou Druhým, neméně důležitým záměrem setkání na Ještědu je hra. Hra budoucích architektů s architekturou, hra která spočívá v hledání příběhu, v hledání formy, či chcete-li v hledání konceptu.   I proto se workshop koná za účasti lektorů architektů i lektorů specialistů na vybrané počítačové nástroje. Za lektory architekty potvrdil svoji účast Ing. arch. Jiří Palacký, Ph.D. z Fakulty architektury VUT v Brně a Ing. Jiří Tencar, Ph.D. z katedry architektury Fakulty stavební ČVUT v Praze.   Přihláška = zadání Zadání tématu si účastník workshopu zvolí sám. Prezentování úlohy musí být součástí zaslané elektronické přihlášky. Upřesnění struktury přihlášky k odevzdání a prezentace zadání naleznete na www.architektuHra.cz v sekci registrace. Porota složená z lektorů workshopu nominuje na základě zaslaných přihlášek a prezentací 18 účastníků a 4 náhradníky.  
Architektu(h)ra v1.0 | Oxana BeresnevaFoto: eArch
Architektu(h)ra v2.0 | Lukáš PejsarFoto: eArch

vlevo: Architektuhra v1.0 | Oxana Beresneva - vítězný projekt (2006) vpravo: Architektuhra v2.0 | Lukáš Pejsar: Rozhledna na vrchu Třemšíně - vítězný projekt (2007)

 

Jaké jsou podmínky účasti?

Základní podmínkou k účasti na workshopu je vlastní studentská licence programu ArchiCAD a jeho alespoň základní znalost. Výhodou je znalost některého ze 3D obecných modelovacích programů.    

Jak získat studentskou licenci programů?

Chcete získat studentskou licenci programů ArchiCAD a Cinema 4D? Podmínky naleznete na www.cegra.cz v sekci Produkty/Software/Studentské verze.

Další podrobnosti na www.architektuhra.cz

Klíčová slova:

Generální partner
Hlavní partneři