Architektura /

Chcete se stát úspěšným architektem?

Pokud jste studentem střední nebo vysoké školy stavebního či architektonického zaměření (nebo čerstvým absolventem), máte svou vizi, chcete se něco naučit a dokážete pro svou budoucí profesi architekta udělat něco navíc, nezapomeňte na čtvrtý ročník soutěže Allplan Contest! Letošní téma je „Pavilon pro Nemetschek Roadshow 2011“ a již za dva měsíce proběhne uzávěrka, tudíž pokud už na svém návrhu nepracujete, přečtěte si více informací, ať Vám něco neunikne...

Michal Čermák , 14. 12. 2010

Přihlaste se do soutěže „Pavilon pro Nemetschek Roadshow 2011“

Nejedná se pouze o obyčejný dům, ale o putovní pavilon, jenž firma Nemetschek použije během marketingové kampaně, na které chce představit svou rodinu sofistikovaných EAC/CAD systémů, které používá 300 000 zákazníků ve 142 zemích světa. Návrhářskou lahůdkou na tomto projektu je např. požadavek, aby bylo možné celý pavilon složit do přepravního kontejneru a to pouze za pomoci 4 chlapů.

Díky soutěži vytvoříte inovativní a originální projekt, který můžete použít i mimo soutěž a zařadit do svého portfolia. Naučíte se pracovat s vyspělým softwarem, a jen tak mimochodem, budete mít šanci vyhrát hodnotné ceny.

Organizátor, společnost Nemetschek s.r.o., se tímto snaží ukázat nastávajícím architektům přínosy svého inovativního softwaru Allplan. Určitě znáte vtip: ,,Proč mají architekti rádi Mikuláše? ... Protože se už jen jednou vyspí, a jsou Vánoce...“ Pravděpodobně také používáte jeden software na 2D kreslení, další na 3D modelování a jiný na renderování. Nakonec vše uprávíte v grafickém editoru. Jestliže se díváte do své budoucnosti s otevřenýma očima a máte zájem ulehčit si práci a zefektivnit proces navrhování (a vyspat se před Vánoci víckrát než jednou), jistě oceníte možnosti, které tento software umožňuje.

Podmínkou účasti je zpracovat svůj návrh právě v programu Allplan. Nemáte jej nainstalovaný? Nevadí, stačí se zaregistrovat na www.allplan-campus.cz a stáhnout si ho. Neumíte v něm pracovat, a příjde Vám zdlouhavé a náročné se to učit? Žádný problém, na zmíněném webu je cca 100 E-Learningových lekcí přehledně seřazených do tématických kapitol, spousta manuálů, příruček, ukázkových projektů a fórum, kde si můžete nechat poradit. Nebudete dělat nic zadarmo? To samozřejmě nikdo nechce, můžete totiž vyhrát kromě finančních odměn komerční licenci Allplan 2011 v hodnotě až 120 000 Kč (software je nejvyšší investicí pro začínající architekty). A pokud nevyhrajete, oceníte získané znalosti při hledání zaměstnání nebo brigády.

Takže neváhejte, a získejte více informací na www.allplan-contest.cz.  

Klíčová slova:

Generální partner
Hlavní partneři