Architektura / občanské stavby

Informační pavilon v Helsinkách

Kiosek na Kauppatori v centru Helsinek je první z řady stánků používaných turistickým informačním centrem Helsinek pro poskytování informací návštěvníkům města.

Kimmo Lintula , 5. 1. 2012

Kiosek je vytvořen v jednoduchém formálním stylu a využívá současné technologie. Jde spíše o informační zařízení nežli o stavbu. Celé průčelí lze úplně otevřít pomocí dvou poklopů vybavených elektrickým otevíracím systémem. Tímto způsobem lze v malém kiosku obsloužit i větší skupiny lidí. Horní poklop zároveň vytváří přístřešek nad vstupním prostorem. Kiosek je obsluhován jedním zaměstnancem turistického informačního centra. Turistické informace a mapy jsou k dispozici jak v tištěné, tak v digitální podobě.

Fasády jsou vyrobeny ze sklem otryskané antikorozní oceli, pomalované grafickými prvky. Konstrukce se skládá z laserem svařovaných ocelových sendvičových panelů, zatímco v interiéru a pro integrovaný nábytek bylo použito olejované březové dřevo. Lesklá zelená barva obslužného pultu je součástí vizuální identity turistické kanceláře v Helsinkách.

Zadní fasáda kiosku je tvořena podsvícenou leteckou fotografií centra města Helsinky. 

  • Ateliér: K2S Architects Ltd.
  • Země: Finsko
  • Město: Helsinky
  • Realizace: 2009
  • Užitná plocha: 16.00m2

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři