Architektura / rodinné domy

Lesní město v Blansku

Lesní město je název malé obytné čtvrti zbudované v blízkosti Blanska. Název odpovídá idylickému prostředí, ve kterém se nachází, neboť Blansko leží uprostřed malebných kopců a lesů jižní Moravy. Obyvatelé nově postavených rodinných domů si nyní mohou vychutnávat výhled na místní rázovitou krajinu.

Sto , 13. 4. 2015

Kompaktní stavby umístěné ve svahu – to je koncepce komplexu skládajícího se z pěti rodinných domů. Ze staveb typu bungalov vyčnívají pouze nástavby ve formě pultových střech, které zajišťují dostatečné osvětlení interiéru. Architekt Petr Davídek zvolil pro fasádu omítky různých barev a horizontální dřevěné obložení, jehož přírodní vzhled podtrhuje chatový ráz zástavby. Optickému odlišení domů v poměrně husté zástavbě přispívá i jejich navzájem lehce odsazená poloha ve svahu.

Hlavní vstup se nachází vždy na západní straně. Každá jednotka má k dispozici garáž na severu a zastřešenou terasu na jihu. Za malým zádveřím nejprve vstoupíme do prostorného obývacího pokoje s jídelnou, který směřuje na jih. Otevřená kuchyně je situovaná na severní straně domu a je příjemně osvětlena podélným pásem oken. V zadní části domu se nacházejí ložnice a další pokoje. Důležitým prvkem v designu půdorysu byl pro architekta přechod mezi vnějším a vnitřním prostorem: Všechny obytné místnosti – s výjimkou ložnice – disponují přímým přístupem na terasu.

Dřevěný obklad v přírodním odstínu jemně kontrastuje s omítanými fasádami (Stolik K) opatřenými fasádními barvami (StoColor Maxicryl) v odstínech cihlově červené a světle a tmavě šedé.

  • Autoři: Petr Davídek
  • Země: Česká republika
  • Stavebník: Picador s.r.o.
  • Město: Blansko
  • Materiál: Fasádní omítky STO
  • autor: Sto *
  • publikováno: * 13. 4. 2015

Klíčová slova:

omítka STO s.r.o.

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři