Architektura / interiér

Moderní interiér pro radnici Praha 4

Nový interiér zrekonstruované historické budovy radnice Prahy 4 v Nuslích je dílem ateliéru Nedvěd architekti, jehož vůdčí osobností je Jan Nedvěd, dříve partner a zakládající člen studia mimolimit.

Jaroslav Sládeček , 21. 9. 2011

Hlavním a nejsilnějším inspiračním zdrojem projektu interiéru radnice byl samotný rekonstruovaný novorenesanční objekt. Jeho bohatá štuková výzdoba vytváří historický dekor, jehož symbióza s novým vybavením interiéru byla prvořadým záměrem. Z tohoto důvodu jsou zde použity výtvarné prostředky soudobého designu, které v sobě zároveň skrývají historickou citaci.

Tato snaha o co nejpřirozenější prolnutí historie se současností se dále odráží ve volbě barevnosti a pojednání výmaleb, dále ve výběru materiálů a svítidel a v celkové koncepci osvětlení. Použití soudobých rostlinných ornamentálních dekorů se stalo motivem celého interiéru, včetně orientačního systému budovy.

Motto: Design a architektura jsou v našem pojetí nositelé příběhu, v němž se propojuje vize tvůrce s potřebami a touhami klientů.

Klíčová slova:

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři